İntihar eden emniyet amiri toprağa verildi, eşi 'öldürüldü' dedi

HATAY’ın Belen İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı sırada beylik tabancasıyla intihar ettiği açıklanan 45 yaşındaki Emniyet Amiri Ahmet Beşli, memleketi...

Haberler 11.08.2016, 16:20
İntihar eden emniyet amiri toprağa verildi, eşi 'öldürüldü' dedi
Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, () - HATAY’ın Belen İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı sırada beylik tabancasıyla intihar ettiği açıklanan 45 yaşındaki Emniyet Amiri Ahmet Beşli, memleketi Şanlıurfa’da toprağa verildi. Beşli'nin eşi Aynzeliha Beşli ise kocasının ölmeden bir gün önce kendisine mektup bıraktığını, intihar etmediğini aksine öldürüldüğünü öne sürdü.

Askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında dün Hatay’ın Belen İlçe Emniyet Amirliğinde gözaltına alınmak istenirken beylik tabancasıyla intihar ettiği açıklanan 3 çocuk babası emniyet amiri Mehmet Beşli'nin cenazesi, otopsisinin ardından yakınları tarafından memleketi Şanlıurfa'da toprağa verildi.

Tabutuna Türk bayrağı örtülen Beşli için Yeni Mezarlık'ta kılınan cenaze namazına, az sayıda akrabası katıldı. Mezarlıkta görevli imamın kıldırdığı cenaze namazına katılan yakınları, Ahmet Beşli'nin 25 yıldır görev yaptığı teşkilatta vatan haini gibi gösterilmesinin kendilerini rahatsız ettiğini söyledi. Cenaze törenine hiçbir yetkili bulunmadı.

ÖLÜMÜNDEN BİR GÜN ÖNCE MEKTUP BIRAKTI

Toprağa verilen emniyet amirinin eşi Aynzeliha Beşli, kocasının olaydan bir gün önce el yazısıyla kaleme aldığı bir mektup bıraktığını söyledi. Mektubu savcılığa teslim ettiğini anlatan acılı Aynzeliha Beşli, eşinin intihar etmediğini, sorgulama sırasında öldürüldüğünü iddia etti.

Aynzeliha Beşli, eşine FETÖ üyesi olduğunu öne sürdüğü polislerin kumpas kurduğunu ve cinayete kurban gittiğini iddia ederek, "Eşim bir cinayette kurban gitti. Eşime FETÖ’cü polisler kumpas kurdu. Benim eşim yıllarca devletine emek verdi. Eşimde en ufak bir leke yoktur. Eşimin adı FETÖ ile birlikte anılmasın, eşim vatan hain değildir. Benim eşim vatanı ve bayrağı için canını verdi" diye konuştu.

Babasının terör örgütü FETÖ’yle bir ilişkisi olmadığını gözyaşları içerisinde anlatan 23 yaşındaki Pelin Beşli de, "Benim babam vatan haini değil, şehittir" dedi.

Akrabaları da Ahmet Beşli'nin FETÖ üyesi olmadığını ve bu şekilde anılmalarının kendilerini rencide ettiğini kaydetti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@