İnsan Kaçakçılarından 9'u Tutuklandı

İZMİR Emniyet Müdürlüğü insan kaçakçılarına yönelik yaptığı 2 operasyonda Suriye uyruklu 101 göçmen ile bunları kaçıran 9 insan kaçakçısını yakaladı.

Haberler 10.09.2015, 13:16
İnsan Kaçakçılarından 9'u Tutuklandı
(DHA) - İZMİR Emniyet Müdürlüğü insan kaçakçılarına yönelik yaptığı 2 operasyonda Suriye uyruklu 101 göçmen ile bunları kaçıran 9 insan kaçakçısını yakaladı. Dokuz kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlk operasyon Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 Eylül Salı günü Buca otoban gişelerinde yapıldı. Minibüste 43 kaçak göçmenle, kaçmalarına aracılık eden Türk vatandaşları M.Ç., M.K. ve Y.Y. yakalandı. 8 Eylül Salı günü de Buca İlçesi Akçay Caddesi otoban girişinde kamyon ve minibüs içinde 58 Suriye uyruklu kaçak yakalandı. Göçmenleri yasa dışı olarak yurt dışına çıkarmaya çalışan Türk vatandaşları U.Ç., K.P. ve K.U. ile K.A., M.B.H. ve E.H.K isimli Suriye Uyruklu şüpheliler yakalandı. 18 yaşından küçük K.A. ve M.B.H. isimli Suriye uyruklu çocuklar Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Toplam 101 Suriyeli kaçakla birlikte 79 can yeleği, 33 şambrel, can simidi ele geçirildiği duyuruldu. Her iki ayrı operasyonda da göçmenlerin yurtdışına çıkarılmalarına aracılık eden M.Ç., M.K., Y.Y., U.Ç., K.P., K.U., E.H.K ve yaşları küçük K.A. ve M.B.H. karıldıkları mahkemece tutuklandı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@