İngiltere Dışişleri Bakanlığı Şırnak ve Hakkari için vatandaşlarını uyardı!

Türkiye'de bulunan Hakkari ve Şırnak illerine yapılan uyarılarda Suriye'ye 10 kilometre kadar uzaklıkta olan illere gitmenin vatandaşları tehlikeye atabilme ihtimali nedeniyle gitmemeleri önerildiği açıklandı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Şırnak ve Hakkari için vatandaşlarını uyardı!

İngiltere'den Türkiye'ye seyahat eden vatandaşlara art arda uyarılar yapıldı. Türkiye'de bulunan Hakkari ve Şırnak illerine yapılan uyarılarda Suriye'ye 10 kilometre kadar uzaklıkta olan illere gitmenin vatandaşları tehlikeye atabilme ihtimali nedeniyle gitmemeleri önerildiği açıklandı. İngiltere ve Türkiye arasında seyahat eden vatandaşlarına İngiltere tarafından bu uyarı kısa süre içerisinde sosyal medyada da gündem oldu. 

İNGİLTERE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI UYARDI 

Daha önce de Tunceli, Diyarbakır, Kilis ve Hatay’a vatandaşlarının seyahat amaçlı bulunmamaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunan İngiltere, şimdi de listeye Hakkari ve Şırnak illerini de ekledi. 

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Şırnak ve Hakkari için vatandaşlarını uyardı!

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Şırnak ve Hakkari için vatandaşlarını uyardı! - Resim : 2

Yapılan bu duyuruların ardından İngiltere vatandaşı olan kişilerin herhangi bir şekilde zorunluluklarının haricinde ziyaret etmemeleri konusunda uyarıldı. Şırnak ve Hakkari'nin uzun süredir terörün devam ettiği Suriye'ye oldukça yakın olduğu için herhangi bir tehlike ile karşılaşılmaması için gidilmesinin önerilmediği duyuruldu. Yapılan bu açıklama kısa süre içerisinde gündem oldu.