İnanamayacaksınız ama 8K televizyon geliyor

Japon teknoloji devi ilk 8K televizyonunu ne zaman satışa çıkaracağını açıkladı...

Haberler 26.08.2016, 23:35
İnanamayacaksınız ama 8K televizyon geliyor

Odatv.com'un buradaki haberine göre Japon teknoloji devi ilk 8K televizyonunu ne zaman satışa çıkaracağını açıkladı.

HD, Full HD, 4K derken 8K televizyon çağı kapımıza dayandı. WebTekno'nun haberine göre bazı üreticiler şimdiden binlerce liralık 8K televizyonlarını tanıtsa da yeni nesil TV’lerin yaygınlaşması zaman alacak gibi duruyor. Televizyon üreticileri ise 8k için başlangıç tarihini 2020 olarak açıklamış durumda.

Neden 2020 diyecek olursak, sebebi o yıl Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilecek olan Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları… Daha önceki haberlerimizde sizlere aktardığımız gibi, Japonya devlet televizyonu NHK, 2020 olimpiyatlarında 8K yayın yapacak. Birçok karşılaşmanın ve çeşitli seremonilerin 8K yayınlayacak olması TV üreticilerinin de stratejiyi Tokyo 2020 üzerine kurmasına neden oldu.

Japon teknoloji devi Sony, 8K televizyonlarını 2020’de satışa sunacağını duyurdu. Henüz tarih açıklamasa da Panasonic’in de benzer bir stratejiyi uygulamayacağı söyleniyor. Sharp daha önce 8K televizyonunu tanıtsa da kampayalarını 2020’ye kurgulayacak. Özetle, 8K televizyon için 2020 milat diyebileceğimiz bir tarih. Tokyo 2020 ile birlikte 8K’nın da startı verilmiş olacak.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@