İmamoğlu Hakkında 4 Yıla Kadar Hapis İstemi! İşte Suçlama Nedeni

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. Söz konusu iddianamede yer alan suçlamalar ve detayları.

İmamoğlu Hakkında 4 Yıla Kadar Hapis İstemi! İşte Suçlama Nedeni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında yeni bir iddianame düzenlendi. Sabah Gazetesi'nde yer alan haberde İBB Başkanı İmamoğlu adına düzenlenen iddianame Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine 'Alenen hakaret' suçu kapsamında hazırlandı.

İMAMOĞLU HAKKINDA 4 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

Sabah Gazetesi'nden Seda Nur Günaydın'ın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında hazırlanan iddianamede 11 YSK üyesinin mağdur olarak yer aldığı ifade edildi.

Ekrem İmamoğlu'nun 4 Kasım 2019 tarihinde yapmış olduğu bir konuşmasında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine ahmak dediği iddianamede yer aldı. Aynı haberde Ekrem İmamoğlu 'Alenen hakaret' suçu kapsamında 4 yıla kadar hapsi istendi. 

İddianamede;

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan suç duyurusunda İBB Başkanı İmamoğlu'nun 31 Mart 2019 tarihinde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin 6 Mayıs 2019 tarihinde iptal edildiği anımasatıldı. Seçimlerin iptal edilmesinin ardından yeniden İBB Başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu'nun 4 Kasım 2019 günü bir basın açıklaması düzenlediği ve bu basın açıklamasında YSK üyelerine hakaret ettiği vurgulandı. 

Suçlamayı Kabul Etmedi

Hazırlanan iddianamede ayrıca İmamoğlu'nun yazılı savunmasına da yer verildiği ve suçlamaları kabul etmediği vurgulandı. İBB Başkanı İmamoğlu 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar cezalandırılması isteniyor. İddianamenin kabul edilmesi durumunda Ekrem İmamoğlu "Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine karşı görevlerinden dolayı alenen zincirleme hakaret" suçundan hakim karşısına çıkacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@