İmam hatipliler \'ahlak zabıtası\' ilan edildi

Aydın’da düzenlenen \'kötü alışkanlıklardan korunma\' seminerinde imam hatip öğrencileri \'ahlak elçisi\' ilan edildi.

Haberler 14.11.2015, 13:36
İmam hatipliler \'ahlak zabıtası\' ilan edildi

Aydın'da düzenlenen seminerde konuşan Aydın Valisi Erol Ayyıldız, öğrencilere,“Topluma örnek olacak, nice ölülerin kendilerinde dirilecek sizler, bu kötü alışkanlıklarla değil, bunların önüne set ve cazibe merkezi olacak kişilersiniz. Siz önder olacaksınız” diye seslendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’yla birlikte semineri organize eden  Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hacı Sürmeneli, “İmam Hatip Lisesi öğrencileri ahlak elçisidir. Bunu hatırlatmak için buradayız. Mahallenizde, sokağınızda kötü alışkanlıklar içinde olan kimselere doğruluğu anlatmanızı istiyorum. 25 yılını imam hatip davasına veren bir ağabeyiniz olarak bu görevi size veriyoruz” dedi.

Programda konuşan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre de,“Gelişim çağındaki çocuklara doğru bir din eğitimi verilmez ve kalplerine Allah sevgisi yerleştirilmezseniz insanı köle yapan akılların kurbanı edersiniz” ifadesini kullandı.

'ÖNDER OLACAKSINIZ'

İmam hatip öğrencilerinden,  diğer liselerde okuyanlara göre çok daha fazla şey beklendiğini vurgulayan Aydın Valisi Erol Ayyıldız ise, “Önder olan kişiler vardır. Ölülerin kendinde dirilen kişiler vardır. Bunlara en iyi örnek İmam Hatip gençliğidir. Topluma örnek olacak, nice ölülerin kendilerinde dirilecek sizler, bu kötü alışkanlıklarla değil, bunların önüne set ve cazibe merkezi olacak kişilersiniz. Siz önder olacaksınız” diye konuştu.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@