İmam Hatip Müdürü \"Öğrencilerini hortumla dövdü, pet şişeye oturtmak istedi\"

Eskişehir\'in Beylikova İlçesi\'nde öğrencileri hortumla dövdüğü ve 2 öğrenciyi sınıfta pet su şişenin üzerine oturtmak istediği öne sürülen 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu eski müdürü 31 yaşındaki Ü.D.\'nin yargılanmasına devam edildi. Suçlamaları reddeden Ü.D.\'nin yayın yasağı isteği mahkemece kabul edilmedi.

Haberler 21.01.2016, 23:01
İmam Hatip Müdürü \

Beylikova ilçesinde geçen yıl 10 Mart tarihinde meydana gelen olayda, iddialara göre okul müdürü Ü.D., sınıfta gürültü yapan 6'ncı sınıftaki 2 öğrenciyi, ceza olsun diye pet su şişesinin üzerine oturtmak istedi.

Müdürün kollarından tutup pet şişenin yanına götürmek istediği öğrenciler, bağırmaya ve ağlamaya başladı. Bunun üzerine müdür Ü.D. öğrencileri bırakıp sınıftan ayrıldı.

Okul müdürü Ü.D. iddiaya göre yine 10 gün sonra yine aynı sınıftaki 13 öğrenciyi gürültü yaptıkları gerekçesiyle hortumla sıra dayağından geçirdi. Öğrenci velilerinin şikayeti üzerine okul müdürü Ü.D. gözaltına alındı, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Beylikova Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Ü.D., mahkemeden davaya yayın yasağı getirilmesini istedi. Öğrencilerini pet şişenin üzerine oturtmak istediği iddiasını kabul etmeyen Ü.D. suçsuz olduğunu söyleyerek şöyle dedi:

"Sınıfta ders anlatıyordum. Bir öğrenci pet şişe ile gürültü yapıyordu. Bu öğrencinin arkadaşı yüksek sesle onu uyararak 'oğlum sessiz ol, hoca seni şimdi şişeye oturtacak' dedi. Sonrasında sınıfta gülüşmeler oldu. Ben de onun yanına gittim. Ben gidince yerinden kalkıp kaçmaya çalıştı. Ben de kolundan tuttum ve yerine oturttum. Pet şişeyi öğrencinin elinden aldım ve çöpe attım. Suçsuzum, beraatımı istiyorum." Öğrenci velilerinden M.K.' da, "Oğlum bana müdür tarafından dövüldüklerini, dudağının kanadığını anlattı. Müdürün kendisini, herkesin gözü önünde pet şişeye oturtmak istediğini söyledi. Oğlum bu olay üzerine ağlamış, bunun üzerine müdür oğlumu tokat vurarak yerine oturtmuş. Oğlumu döven müdürden şikayetçiyim" dedi. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, davaya yayın yasağı getirilmesi talebini kabul etmedi, duruşma tanıkların dinlenmesi için 8 Mart tarihine ertelendi.

Kaynak: Yurt Gazetesi

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@