İlkokul öğrencisi 'Atatürk büstünün yenilenmesi' için yardım istedi.

KAYSERİ’DE eğitim gördüğü okuldaki eski Atatürk büstünün yenilenmesi için CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin’e mail atan ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi Doğanay Doygun’u bu hayali gerçek...

Haberler 06.04.2016, 17:12
İlkokul öğrencisi 'Atatürk büstünün yenilenmesi' için yardım istedi.
Kayseri'de eğitim gördüğü okuldaki eski Atatürk büstünün yenilenmesi için CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin’e mail atan ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi Doğanay Doygun’u bu hayali gerçek oldu.

Kayseri’nin Talas ilçesindeki Kani Arıkan İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi Doğanay Doygun, okul bahçesindeki Atatürk büstünün bakımsız olduğunu ve bunun yanında okulda Atatürk köşesinin olmadığını belirterek, bu konuda CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’e, mail yoluyla ulaşarak, yardım istedi.

Maili fark eden Keskin ise daha sonra partisinin Talas İlçe Başkanı Yalçın Mağden’e durumu anlattı. Bunun üzerine partinin ilçe teşkilatı okula giderek, 9 yaşındaki Doğanay Doygun ile görüştü. Ardından bazı partililer harekete geçti ve Atatürk büstünü Avukat Zeki Gümüş yeniledi. Okulun içerisine ayrıca Atatürk köşesi de yapıldı. Attığı mail ile dikkat çeken Doygun, “Atatürk büstü eskimişti. Bu ülkeyi kuran ve bugünlere gelmesini sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü çok seviyorum. Unutulmaması için böyle bir mail gönderdim. Okulumuzun Atatürk büstünü yenileyen ve bu yöndeki talebimi yerine getiren herkese teşekkür ediyorum. Hayalim buydu gerçekleşti” dedi.

Anne Nesibe ve servis şoförlüğü yapan baba Serdar Doygun da kızları ile gurur duyduklarını ifade ederek, onun bu isteğini yerine getiren herkese de teşekkür etti. Okul Müdürü Hakan Tatlı da kendilerine de bu durumun sürpriz olduğunu belirterek, okula ve genel olarak eğitime destek veren herkesin önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydetti.

CHP Talas İlçe Başkanı Yalçın Mağden ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kayseri Şube Başkanı İsmail Ulusoy da, ilkokul öğrencisi Doğanay Doygun’a duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler. CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin de konuyla ilgili olarak, “Minik öğrencimiz bize ulaştığında çok duygulandım. Hemen durumu ilçe başkanımıza ilettim. Onlarda harekete geçerek, gerekeni yaptılar. Böyle öğrencilerimizin daha bu yaşlarda ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi ve saygılarını ortaya koymaları bizleri sevindirdi. Çünkü umudumuz gençlikte. Bu bilinçli öğrencilerimiz gelecekte bu ülkenin değerlerine ve Cumhuriyete sahip çıkacak olan nesildir. Doğanaylarla bizler gurur duyuyoruz” dedi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@