İki Partiden Seçim İttifakı

ANKARA (ANKA) - Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi 7 Haziran seçimlerine ittifak yaparak girme kararı aldı. Büyük Birlik Partisi, seçime Saadet Partisi çatısı altında girecek. Milletvekili listesini YSK’ya sunan Saadet Pa

Haberler 07.04.2015, 12:23
İki Partiden Seçim İttifakı

ANKARA (ANKA) - Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi 7 Haziran seçimlerine ittifak yaparak girme kararı aldı. Büyük Birlik Partisi, seçime Saadet Partisi çatısı altında girecek. Milletvekili listesini YSK’ya sunan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Güçlü bir kadro ile üçlü ittifak biçiminde Meclis'e girelim dedik. Ama takip buyurduğunuz gibi üçlü ittifak gerçekleşmedi. O zaman biz dedik ki, bu ülke hepimizin ülkesidir, hepimiz aynı gemide yolculuk ediyoruz, beraber yürüyelim dedik. Kırmadılar, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici YSK'da ortak açıklama yaptı. Seçimin önemine işaret eden Kamalak, ülkenin birliği ve milletin dirliği bakımından bu seçime büyük önem verdiklerini kaydetti. Kamalak, "Güçlü bir kadro ile üçlü ittifak biçiminde Meclis'e girelim dedik. Ama takip buyurduğunuz gibi üçlü ittifak gerçekleşmedi. O zaman biz dedik ki, bu ülke hepimizin ülkesidir, hepimiz aynı gemide yolculuk ediyoruz, beraber yürüyelim dedik. Kırmadılar, kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi. Seçime Saadet Partisi çatısı altında gireceklerini aktaran Kamalak, "BBP camiasına, yönetim kuruluna ve özellikle Mustafa Destici kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

-ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?-

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de seçimlerin öncelikle sağlıklı, huzurlu, adalet içerisinde yapılmasını arzu ettiklerini belirterek, yüzde 10'luk barajı eleştirdi.

Hazine yardımının adil dağıtılmadığını savunan Destici, hazine yardımının adil dağıtıldığı ve milletvekili adaylarının tercihli sistemle ön seçimle belirlendiği bir sistem vaadettiklerini kaydetti. Tarihin, ülkenin, coğrafyanın, mazlum insanların kendilerine yüklediği sorumluluktan kaçmamak adına adalet zemininde seçim işbirliği yapacaklarını daha önce ifade ettiklerini ifade eden Destici, “Vatanımız, devletimiz, milletimiz, insanımız, ülkemiz, değerlerimiz, inançlarımız için 'şimdi değilse ne zaman' bir araya geleceğiz dedik. O çağrımıza Saadet Partisi yanıt verdi. İnşallah milletimiz de bu işbirliğimizi onaylayacaktır. Hem bu seçim sürecinde hem de sandıklarda meyvesini göreceğimize inanıyoruz” dedi. (ANKA)

(YE/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@