İhsanoğlu Nobel Ödülü Alan Sancar'ı Kutladı

ANKARA(ANKA) - MHP İstanbul Milletvekili ve Türk Bilim Tarihi Kurumu Şeref Başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu, ki...

Haberler 08.10.2015, 09:35
İhsanoğlu Nobel Ödülü Alan Sancar'ı Kutladı

ANKARA(ANKA) - MHP İstanbul Milletvekili ve Türk Bilim Tarihi Kurumu Şeref Başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu, kimya dalında Nobel Ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ı kutladı.

MHP’li Ekmeleddin İhsanoğlu yaptığı yazılı açıklamayla, kimya dalında Nobel Ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ı kutladı. İhsanoğlu, ilk defa bir Türk bilim adamının bu ödüle layık olmasının Türk bilim camiası için gurur kaynağı olduğunu belirterek, “2015 Nobel Kimya ödülünü Türk Bilim adamı Aziz Sancar’ın ABD ve İsveçli meslektaşları ile birlikte kazanmasını, Türk Bilim Tarihi Kurumu ve şahsım adına canı gönülden tebrik ediyorum. İlk defa bir Türk bilim adamının bu ödüle layık olması ülkemiz, milletimiz ve Türk bilim camiası için gurur kaynağıdır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlayan yüksek eğitim hayatının ABD’de ileri düzeyde araştırma yapan bir üniversitede ilerleten Aziz Sancar’ın bu başarısının genç bilim adamlarımız için örnek teşkil etmelidir” dedi.

Türkiye’deki üniversitelerde de araştırma imkanlarının oluşturulmasının teşvik edilmesi gerektiğini belirten İhsanoğlu, “Ülkemizin içeride huzur, dışarıda itibara en çok ihtiyacı olduğu bu dönemde, 2015 Nobel Kimya ödülünün Aziz Sancar tarafından kazanılması milletimizin de yüzünü güldürmüştür” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@