Iğdır'da Öğrencilerin Güvenliği İçin Polis Ve Öğretmenler Görevde

IĞDIR'da özellikle ortaokul ve liselerin giriş- çıkış saatlerinde sıkı denetim uygulanıyor. Okul önlerinde güvenlik önlemi alan polise öğretmenler de eşlik ediyor.

Haberler 25.12.2015, 14:48
Iğdır'da Öğrencilerin Güvenliği İçin Polis Ve Öğretmenler Görevde

(DHA)-IĞDIR'da özellikle ortaokul ve liselerin giriş- çıkış saatlerinde sıkı denetim uygulanıyor. Okul önlerinde güvenlik önlemi alan polise öğretmenler de eşlik ediyor.

Kent merkezindeki 80'inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lise Müdürü Ekber Acar, alınan sıkı önlemler sayesinde şimdiye kadar en küçük bir olayın yaşanmadığını, bunun da aileleri çok sevindirdiğini söyledi. Öğrencinin okula giriş ve çıkışlarında okul idaresi ile polisin birlikte önlem aldığını ifade eden Acar, "Polis okulla alakalı olmayan kişileri kesinlikle okul önüne yaklaştırmıyor. Bizler de öğrencinin gruplar halinde çıkışını veya toplanmasını engelliyoruz. Böyle yaşanabilecek olayları önledik ve okula huzur geldi. Artık çocuklarını okula gönderen veli de biz eğitimciler de huzur içindeyiz" diye konuştu

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise, her okul önünde öğrencinin giriş ve çıkış saatlerinde önlem aldıklarını belirterek, "Okulla alakası olmayan kişileri kesinlikle yaklaştırmıyoruz. Okul idaresinin de yardımı ile okularımız huzur içinde" dediler.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@