Iğdır'da 4 mülki amir FETÖ'den gitti, vali ile 1 yardımcı ve 1 kaymakam kaldı

Suat DENİZ/IĞDIR, () - IĞDIR'da görev yapan bir vali yardımcısı Muhlis Aslan FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanırken, karı-koca kaymakam görevden uzaklaştırıldı ve gözaltına alındı. Aynı soruşturma kapsamında vali yardımcısı...

Haberler 02.09.2016, 13:48
Iğdır'da 4 mülki amir FETÖ'den gitti, vali ile 1 yardımcı ve 1 kaymakam kaldı

Suat DENİZ/IĞDIR, () - IĞDIR'da görev yapan bir vali yardımcısı Muhlis Aslan FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanırken, karı-koca kaymakam görevden uzaklaştırıldı ve gözaltına alındı. Aynı soruşturma kapsamında vali yardımcısı Mevlüt Özmen ise kendi kına gecesinde gözaltına alındı. Vali Yardımcısı Özmen, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi kaleşnikofla karakol önünde nöbet tutmuştu.
15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrasında ülke genelinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturma kapsamında ilk olarak İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Vali Yardımcısı Muhlis Arslan, geçen 21 Ağustos günü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Aynı soruşturmalar kapsamında iki çocuk sahibi Aralık Kaymakamı Hayri Zorlu ile eşi Karakoyunlu Kaymakamı Nursan Vural Zorlu, 31 Ağustos günü açığa alındı. Aynı gün kendi kına gecesine katılmak için Kırklareli'ye giden Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen gözaltına alındı. Gözaltılar, tutuklamalar ve açığa alınmalar sonrasında Iğdır'da görev yapan sadece vali, bir vali yardımcısı ile bir kaymakam kaldı.

7 Haziran 2015 seçimlerinde, Ak Parti'den memleketi Tokat'tan milletvekili aday adayı olan Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Iğdır'da 8 Eylül 2015'de, 13 polisin şehit olduğu hain saldırının ardından, twitter hesabından "Bu yaratıkların dağlara kaçma şansları yok. Hepsi oradaki 3-5 müzahir köyde. Kudretli valilere, savcılara, komutan ve müdürlere ihtiyaç var. Daha 15 gün önce aynı yerde vurulduk. Kaçan teröristler o köylerde saklanırken işlem yapmayan, yaptırmayan hepimiz hakkında soruşturma açılsın" diye ilginç bir paylaşım yapmıştı.
Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, darbe girişimi sonrası sokağa çıkarak silahla nöbet tutmuştu. Çelik yeleği ve omzunda kalaşnikof silahlıyla Polis Merkezi Amirliği önünde darbecilere karşı duran Özmen, twitter hesabından paylaştığı fotoğrafına ise "Polis merkezindeyiz gelen buyursun ama misafir ağırlayacak modda değiliz" diye not düşmüştü. Özmen 15 Temmuz'da başlayıp 10 Ağustos'ta sona eren demokrasi nöbetlerinde de en ön safta yer almıştı. Bir kız çocuğu babası olan Özmen, resmi nikah kıydığı ikinci eşi Selenay Özmen gözaltına alınmasıydı 3 Eylül'de düğün yapacaktı.
FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Hüseyin Çapkın 13-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında, tutuklanan Ahmet Pek de 3 Ağustos 2012-16 Şubat 2014 yıllarında Iğdır Valisi olarak görev yapmıştı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@