İcra memurları yanlış evi tahliye edince

Bodrum'da mahkeme tarafından kesinleşmiş tahliye kararını uygulayan icra memurlarının, çilingir yardımıyla girdikleri yanlış dairedeki eşyaları tahliye ettikleri öne sürüldü.

Haberler 18.12.2015, 18:35
İcra memurları yanlış evi tahliye edince

Bodrum Türkkusu Mahallesi Külcü Sokak'ta yaşayan Ummuhan Erciyes, pazartesi akşamı iş yerinden çıkıp geldikleri evlerinde kaplarının kilidinin değiştirilmesi nedeniyle eve giremedi. Evin perdelerin de yerinde olmadığını gören Erciyes, soyulduklarını düşünerek durumu polise bildirdi.

 

Olay yerine gelen polis ekiplerince yapılan araştırma sonucunda Erciyes'in evindeki eşyaların icra memurları tarafından tahliye edildiği tespit edildi. Yapılan tahliye işleminin yanlış adrese yapıldığının belirlenmesi üzerine, söz konusu tahliye işlemini gerçekleştiren icra memurları aldıkları eşyaları tekrar Erciyes'in evine getirdi.

Erciyes, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 ay önce evlendiğini ve evindeki malzemelerin birçoğunun yeni olduğunu söyledi. Yaşadığı olay neticesinde psikolojisinin bozulduğunu belirten Erciyes, "Akşam eve geldiğimde ne yapacağımı bilemedim. Evime hırsız girdi zannettim. Benim hiç haberim yokken, hiçbir suçum günahım yokken gecenin bir vakti sokakta kaldım" dedi. 

"Bomboş bir eve geldim"

Erciyes, bir komşunun "ne oldu siz bugün taşınmadınız mı?" diye sorması üzerine evinin soyulduğunu düşünerek perişan bir duruma düştüğünü anlattı. Eve gelen memurların icra memurlarının evin anahtarını da değiştirdiğini belirten Erciyes, şöyle konuştu:

"Yan evdeki eşyaları tahliye edeceklermiş, bizim evi toparlayıp götürmüşler. Bomboş bir eve geldim ve giremedim. Zaten işten yorgun geliyorum, dinleneceğim yerde sokaklarda rezil oldum. Polisi aradım polis geldi. Ondan sonra toplandık emniyete gittik. Eşyalarım geldi perişan bir şekilde. Kullanmaya kıyamadığım, üzerine basmaya kıyamadığım eşyalarım çöpe atılmış bir şekilde geldi." 

"Bunları 6-7 ay önce çeyiz olarak getirdim"

Olayın anlaşılmasının ardından tekrar eve getirilen eşyalarının bir çoğunun kullanılamayacak durumda olduğunu savunan Erciyes, "Perdelerim yağ içinde, battaniyelerim toz içinde. Ben bunları 6-7 ay önce çeyiz olarak getirdim. Tencerelerim ve tabaklarım un çuvallarında kırık vaziyette geldi. Doğru bir şey değil bu. Ben 3-4 gündür ne yemek yapabiliyorum ne de başka bir şey" diye konuştu.

Erciyes, olayın ardından sorumlular hakkında şikayetçi olduğunu belirterek, avukatıyla konuyu takip ettiğini vurguladı. Ailenin avukatı Mustafa Bal ise gerekli hukuki işlemlerin başlatıldığını ifade ederek, "Mahkeme ile keşif yapılarak evin ve eşyaların ne durumda olduğu tespit edildi. Bilirkişinin rapor sunmasının ardından maddi tazminat davası açılacak" dedi.

 

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@