İçişleri Bakanlığı Sokağa Çıkma Yasaklarında Geçici Düzenleme Yapıldığını Açıkladı! Yeni Muafiyet Kararı Resmen Açıklandı!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine genelge gönderilerek sokağa çıkma yasaklarına ilişkin yeni bir geçici muafiyet kararı alındığını duyurdu. Vergi ödemesi yapılabilmesi için sokağa çıkma yasaklarından bugünlük bir son dakika düzenlemesi yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Sokağa Çıkma Yasaklarında Geçici Düzenleme Yapıldığını Açıkladı! Yeni Muafiyet Kararı Resmen Açıklandı!

İçişleri Bakanlığı bugün 81 il valiliğine son dakika genelgesi göndererek sokağa çıkma yasakları hakkında geçici bir düzenleme yapıldığını duyurdu.SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINA GEÇİCİ DÜZENLEME!Vergi yapılandırması yapan vatandaşlar bu yapılandırmaların ilk taksitlerini bugün mesai saati sonuna kadar ödemek zorundaydılar. Ancak vergi dairelerinde oluşan yoğunluk nedeniyle vatandaşların bir kısmı vergi ödemesi yapamadılar. Bundan dolayı vergi daireleri ile kamu bankalarının çalışma saatlerinin bu gece saat 00:00'a kadar uzatıldığı duyuruldu.Vergi daireleri ve kamu bankalarının çalışma saatlerinde mesai saatleri uzatılınca bu akşam saat 21:00'da başlayacak olan sokağa çıkma yasaklarında İçişleri Bakanlığı tarafından bir düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme 81 il valiliğine genelge olarak gönderildi.VERGİ ÖDEMESİ İÇİN MUAFİYET GELDİ!İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre vergi ödemesi yapacak olan vatandaşlar bu akşam başlayacak olan sokağa çıkma yasağından muaf tutulacaklar. Bunun yanında vatandaşları vergi ödemelerine yardımcı olmak için fazla mesai yapacak olan vergi dairesi personelleri ile kamu bankalarının çalışanları da sokağa çıkma yasaklarından muaf tutulacaklar. Muafiyet kararı son dakika gelişmesi olarak duyurulurken vatandaşlar vergi ödemelerine bu gece saat 00:00'a kadar devam edebilecekler.DENETİMLERDE BELGE İSTENECEK!Öte yandan vergi ödemesi yapacak olan vatandaşlar sokağa çıkma yasaklarının olduğu saatte denetimlerde vergi ödemesi yapacaklarına veya yaptıklarına dair belge göstermek zorundalar. Bu belgeyi gösteremeyen vatandaşlar adli ve idari işlem yapılabilecek. Ayrıca vergi dairesi çalışanları ile kamu bankası personellerinden iş yeri kimliği göstermeleri istenebilecek.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@