İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle Marketlerin Çalışma Saatleri Değiştirildi! BİM, ŞOK, A101 Ve Migros Saat Kaçta Açılacak, Kaçta Kapanacak!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışma saatleri değiştirilerek 10:00 ile 20:00 saatleri arasında açık olacağı belirtilen marketler hakkında yeni bir karar alındı. İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği son genelge ile BİM, ŞOK, A101, Migros ve diğer tüm marketlerin çalışma saatleri değiştirildi. Marketler saat kaçta açılıp kaçta kapanacak?

İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle Marketlerin Çalışma Saatleri Değiştirildi! BİM, ŞOK, A101 Ve Migros Saat Kaçta Açılacak, Kaçta Kapanacak!

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında marketlerin çalışma saatleri hakkında yeni bir düzenleme daha yapıldı.MARKETLER SAAT KAÇTA KAPANACAK?İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs sürecinde marketlerin çalışma saatlerine çok sayıda düzenleme getirilmişti. Bir süredir uygulanan 10:00 ile 20:00 saatleri arasındaki çalışma süresi hakkında yeni bir değişiklik daha yapıldı. Marketler saat kaçta açılacak, marketlerin çalışma saatleri ne oldu, marketler saat kaçta kapanacak?ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLERDE DEĞİŞİKLİK YOK!İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine son bir genelge gönderdi. Bu genelgede bazı iş yerlerinin çalışma saatlerinin yeniden düzenlendiği bildirildi. Ancak yeni kontrollü normalleşme dönemi kriterleri marketler için de geçerli olacak. Düşük, orta ve yüksek riskli illerde marketlerin çalışma saatleri değiştirilirken çok yüksek riskli illerde bu saatler hakkında herhangi bir düzenleme yapılmadı.BİM, ŞOK, A101 VE MİGROS SAAT KAÇTA AÇILIP KAÇTA KAPANACAK?İçişleri Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre BİM, ŞOK, A101, Migros ve diğer tüm marketler düşük, orta ve yüksek riskli illerde saat 17:00 ile 20:00 arasında açık olabilecek. Bu karar doğrultusunda marketler 07:00'da açılacak ve 20:00'da kapatılacak. Marketler uyulması gereken koronavirüs tedbirleri ise aynı şekilde uygulanmaya devam edecek.MARKETLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ Mİ?BİM, ŞOK, A101 ve Migros saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Bu soruya yanıt aranırken çalışma saatlerine dair yeni bir düzenleme yapma konusunda marketlerin adım atması bekleniyor. Marketler gerekli gördükleri takdir açılış saatlerini sabah 07:00'a çekebilecekler. Şu ana kadar marketlerde gelen yeni bir mesai saati düzenlemesi açıklaması gelmedi.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@