İçişleri Bakanlığı: 30 Vatandaşımız Hayatını Kaybetti, 126 Vatandaşımız Yaralı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, Ankara'daki patlamayla ilgili, "İki ayrı patlamada, 30 vatandaşımız hayatını kaybetti, 126 vatandaşımız yaralandı" açıklamasını yaptı. 

Haberler 10.10.2015, 12:34
İçişleri Bakanlığı: 30 Vatandaşımız Hayatını Kaybetti, 126 Vatandaşımız Yaralı
ANKARA (DHA)- İÇİŞLERİ Bakanlığı, Ankara'daki patlamayla ilgili, "İki ayrı patlamada, 30 vatandaşımız hayatını kaybetti, 126 vatandaşımız yaralandı" açıklamasını yaptı. 

Açıklamada şöyle denildi:

"Saat 12.00-16.00 saatleri arasında, Ankara Tren Garı'ndan Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur. KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09.30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10.04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir. Demokrasimizi ve ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@