İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Sedat Peker'e Çok Sert Sözler!

Sedat Peker'in videolu açıklamalarının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Bakan Soylu, Sedat Peker'e dair çok sert ifadeler kullanırken "Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği" ithamında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Sedat Peker'e Çok Sert Sözler!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker hakkında çok sert ifadeler kullandı. Kendisine ait sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunan Bakan Süleyman Soylu, Sedat Peker hakkında bazı bilgiler verdi. Bunun dışında Peker'in yargıya teslim olması konusunda konuşan Bakan Soylu, "Operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol" dedi. 

SÜLEYMAN SOYLU'DAN SEDAT PEKER'E ÇOK SERT SÖZLER

Süleyman Soylu Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımına, aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum ifadeleri ile başladı.

Açıklamalarında "Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pekçok insanın canını acıttı. Devlet ve millet gibi kutsal kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her türlü pisliğe bulaştı. Türkiye, tam da bunlar gibi pespayelerle mücadele ederek temizleniyor ve yükseliyor. Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel operasyon elemanına sesleniyorum: İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol." ifadelerini kullandı. 

Sedat Peker hakkındaki paylaşımlarına Süleyman Soylu şu sözlerle devam etti. 

Açıklamalarının devamında AK Parti'nin terörden uyuşturucuya, pek çok suç kaynağında en başarılı sonuçları aldığını ifade eden Soylu, en başarılı olunan alanın ise bu ülkeden, milletten mafyayı kurtarmak olduğunu söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mafya pisliklerine onların pis oyunlarına müsaade etmediği için minnettarım diyen Bakan Soylu "İddiana, iftirana gelince... Senin gibi kalleşlerle ve müptezellerle yüzleşe yüzleşe Türkiye bu noktaya geldi. Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum. İstanbul ve Bursa mahkemelerinde iki dosyan var. İstanbul'daki dosyanın başlangıcını bilmiyorum. Ancak dosyanın yeniden hareketlenmesi ve operasyona dönmesinde bizatihi katkım var. Bursa'daki dosya ise bir kişinin şahsıma şikayeti ile baştan sona benim takibim." dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@