İçişleri Bakanı Soylu: İstanbul Sözleşmesinden Çekildik Kadına Şiddet Azaldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin geçtiğimiz dönemlerde çekildiği İstanbul Sözleşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu konuşmasında sözleşmeden çekildikten sonra kadına şiddetin azaldığını vurgulad.

İçişleri Bakanı Soylu: İstanbul Sözleşmesinden Çekildik Kadına Şiddet Azaldı

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında hafta içinde gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında gündemin önemli başlıkları ele alınırken İçişleri Bakanı Seüleyman Soylu'da önemli bazı açıklamalarda bulundu. 

KADINA ŞİDET YÜZDE 30 AZALDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti MYKY'de vermiş olduğu bilgilerde İstanbul Sözleşmesine değindi. 

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesinden ayrılmasının ardından kadına şiddet olaylarının çok önemli oranda azaldığını ifade eden Süleyman Soylu, bu oranı yüzde 30 olarak açıkladı. Posta'da yer alan habere göre; konuya ilişkin çok net ifadeler kullanan Süleyman Soylu bundan sonraki dönemler için uygulanacak cezalar için bilgi verdi. 

Süleyman Soylu kadına şiddet konusuna ilişkin MYKY toplantısında "Kadına şiddetle mücadelede taviz vermeyeceğiz. 'İstanbul Sözleşmesi'nden çekildiniz, kadına şiddet olayları arttı' gibi bir algı vardı. Kadına şiddetle mücadelemiz sözleşmeye bağlı kalamaz. Bununla mücadelemiz devam ediyor" açıklamasında bulundu. 

MYKY TOPLANTISINDA DİĞER KONULAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dile getirdiği kadına şddet konusunun dışında, MYKY toplantısında başka konularda ele alındı. , Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin de bir sunum yaptığı toplantıda, Türkiye'nin pandemi dönemini nasıl geçişrdiği ele aldı. Büyüme rakamları üzerinde durulan sunumda Türkiye'nin Çin'den sonra en fazla büyüme oranına sahip ikinci ülke olduğu öne çekildi. 

Canikli sunumunda faizi indirmek yerine cari açığın kapatılmasının daha önemli olduğunu da vurguladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@