İçişleri Açıklaması Tam Metin: Demokrasi Ve Ülkenin Huzurunu Hedef Alıyor Kınıyoruz

ANKARA(ANKA) –  İçişleri Bakanlığı Ankara’da meydana gelen patlamada ilk belirlemelere g...

Haberler 10.10.2015, 12:30
İçişleri Açıklaması Tam Metin: Demokrasi Ve Ülkenin Huzurunu Hedef Alıyor Kınıyoruz

ANKARA(ANKA) –  İçişleri Bakanlığı Ankara’da meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 30 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 126 vatandaşın ise yaralandığını bildirdi. İçişleri Bakanlığı saldırının demokrasi ve ülkenin huzurunu hedef aldığını belirterek bu saldırıyı lanetle kınadığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı’nın yazılı açıklaması şöyle:

“10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur.

KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir.

Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir.

Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” (ANKA)

(HM/ORH)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@