Hünkâr Hacı Bektaşi Veli Vakfı: Radikal İslamcı Terör Örgütlerine Öfkeli Ve Dışlanmış Gruplar Denilerek Katliamın Önüne Geçilemez

Hünkâr Hacı Bektaşi Veli Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Veliyettin Hürrem Ulusoy, Suruçtaki patlamayla ilgili mücadele içinde olunması gerektiğini belirtirken “Radikal İslamcı terör örgütlerine ‘öfkeli ve dışlanmış gruplar’ denilerek katliamların önüne geçilmiyor” dedi.

Haberler 21.07.2015, 15:48
Hünkâr Hacı Bektaşi Veli Vakfı: Radikal İslamcı Terör Örgütlerine Öfkeli Ve Dışlanmış Gruplar Denilerek Katliamın Önüne Geçilemez

ANKARA(ANKA) - Hünkâr Hacı Bektaşi Veli Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Veliyettin Hürrem Ulusoy, Suruçtaki patlamayla ilgili mücadele içinde olunması gerektiğini belirtirken “Radikal İslamcı  terör örgütlerine ‘öfkeli ve dışlanmış gruplar’ denilerek katliamların önüne geçilmiyor” dedi.

Ulusoy, yazılı açıklamayla Suruç’ta meydana gelen patlamayla ilgili taziyelerini iletti. Ulusoy  “Urfa Suruç’ta gidenler candır, öldürülen tendir,  hayatlarının baharında katledilen gencecik fidanlardır. Aileleri, sevgiyle, umutla, çoğu zaman boyunlarından öperek özveriyle büyüttü çocuklarını. Vicdan ve barış dolu hayalleri dışında tankı, TOMA’sı, topu, tüfeği, bombası, silahı yoktu! Katliamın sorumluları, Sahra-i Kerbela suyla dolu olsaydı Hüseyin’e bir damlayı bile çok görecek olan zalimler ile bugün aynı fikri taşıyan vicdandan yoksun, gaddar, kendisi gibi olmayanın dışında kimseye yaşam hakkı tanımayan, baskın, otoriter ve kalpleri taş kesilmiş kişilerdir ” ifadesini kullandı.

-“RADİKAL İSLAMCI’TERÖR ÖRGÜTLERİNE ‘ÖFKELİ,DIŞLANMIŞ GRUPLAR’ DENİLEREK KATLİAMIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ”-

“Suriye ve Irak’ta Hıristiyan, Şii, Alevi, Türkmen, Süryani, Ermeni ve Şebekler’e ‘kafir’ deyip başını kesip, katliam yapan, Şengal Dağı’nı Ezidiler’in kanı ile boyayan ‘Radikal İslamcı’ terör örgütlerine ‘öfkeli ve dışlanmış gruplar’ denilerek maalesef katliamların önüne geçilmiyor” diyen Ulusoy ” Eğer önüne geçilmiş olsaydı ne Reyhanlı yaşanırdı ne Cilvegözü ne Niğde ne de dün Suruç’taki katliam yaşanırdı.”dedi.

-“VİCDANIN RESMİ SINIRI YOKTUR”-

Radikal İslam’ın bugün başta Suriye ve Irak olmak üzere Afganistan, Pakistan, Mısır, Yemen, Lübnan, Libya, Somali, Kuveyt, Nijerya, Tunus, Cezayir vb. ülkelerde yapmış olduğu zulüm ve katliamlara karşı hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini belirten Veliyettin Hürrem şöyle devam etti:

 “Vicdanın ve insani duruşun resmi bir sınırı yoktur, olmamalıdır da! İnsan her yerde insandır, can her mekânda candır!Patlamanın sorumlularını  hep birlikte lanetlemeliyiz aksi takdirde toprak cana doymuş olsa da, savaştan, katliamlardan, öldürmekten beslenenler kana doymadı! Urfa Suruç Katliamı’nda hayatlarını yitiren gencecik fidanlarımızın toprağı bol, devri daim olsun.” (ANKA) 

(HTC/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@