Hükümlü Demirkirişci'nin Kalan Cezası Kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adlî Tıp Kurumunca saptanan sürekli hastalık ve sakatlık hali nedeniyle hükümlü Ömer Demirkirişçi\'nin kalan cezasını kaldırdı.

Haberler 28.08.2015, 14:12
Hükümlü Demirkirişci'nin Kalan Cezası Kaldırıldı

ANKARA (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adlî Tıp Kurumunca saptanan sürekli hastalık ve sakatlık hali nedeniyle hükümlü Ömer Demirkirişçi'nin kalan cezasını kaldırdı. 

Demirkirişci'nin kalan cezasının kaldırılmasına dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararda, "Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinin 20 Ekim 2009 tarihli kararıyla, taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olma suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilen ve cezası kesinleşen, Konya'nın, Karatay İlçesi, Akifpaşa Mahallesi/Köyü nüfusuna kayıtlı, 19 Aralık 1980 doğumlu, Ömer Demirkirişci’nin kalan cezası, Adalet Bakanlığının 17/ Ağustoss 2015 tarihli yazısı ekinde gönderilen ve adı geçenin sürekli hastalık ve sakatlık hali kapsamında bulunduğunu belirten Adlî Tıp Kurumu 3'üncü Adlî Tıp İhtisas Kurulunun 9 Haziran 2014 tarihli raporu sebebiyle, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendi hükmü uyarınca kaldırılmıştır" denildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@