Hükümetin Yaz Planı! En Yasaksız Dönem Geliyor İşte O Tarih

Pandemi sürecinin etkileri sosyal hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Merak edilen soru ise bu sürecin ne zaman sona ereceği. Vatandaşlar özellikle sokağa çıkma, haftasonu yasaklarının ne zaman kalkacağını araştırıyorlar. Bu soruya yanıt ünlü gazeteciden geldi.

Hükümetin Yaz Planı! En Yasaksız Dönem Geliyor İşte O Tarih

Türkiye salgınla mücadele kapsamında çok uzun zamandır yasaklarla yaşamak zorunda kaldı. 

Vatandaşlar uzun bir süredir akşam saatlerinde sokağa çıkamıyorlar. Bunun yanında şehirlerde haftasonu yasakları da uygulanıyor. Tüm bu yasaklar işyerleri başta olmak üzere tüm ekonomik ve tüm sosyal hayatı etkiledi. 

ÜNLÜ GAZETECİDEN AÇIKLAMA GELDİ

Yasakların ne zaman kalkayacağını merak eden vatandaşlar, Ramazan ayında uygulanan tam kapanma sürecinin etkilerinin olumlu olup olmadığını, yasakların ne zaman kalkacağını merak ediyorlar. 

Yeni dönemde yasakların kaldırılma sürecine ilişkin ilk açıklamalarda 3 aşamalı plandan bahsedildi. Hükümetin normalleşme sürecine 3 aşamadan oluşan bir süreç ile geçiş yapacağının iddia edildi. Normalleşme sürecinin ilk aşamasında bazı işleyerlerinin açılması öngörülürken ikinci aşamasının ise sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesi olarak uygulanacağı öngörüldü. 

Ünlü gazeteci Candaş Tolga Işık ise hükümetten elde ettiği bazı bilgileri paylaştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk kabine toplantısında açıklayacağı yeni dönem kararlarına dair öngörülerde bulunan Candaş Tolga Işık haftasonu ve sokağa çıkma yasaklarının bir süre daha devam edeceğini belirtti. Normalleşmenin ise yaz döneminde olacağı öngörüldü. 

Sosyal Medya hesabından bir paylaşımda bulunan ünlü gazeteci açıklamasında "Hükümet, 17'sinden sonrası için yasakları haziran başına kadar kademeli bir şekilde kaldırmayı planlıyor. Akşam ve hafta sonu yasakları mayısta da yeni bir planlamayla devam edecek gibi görünüyor. Ama yaz için hedef sezonu mümkün olan "en yasaksız" haliyle geçirebilmek" tahmininde bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@