Hükümet Üyeleri Tutuklu Hdp'li Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti

ANKARA(ANKA) - Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan Sincan F Ti...

Haberler 19.09.2015, 16:25
Hükümet Üyeleri Tutuklu Hdp'li Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti

ANKARA(ANKA) - Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan Sincan F Tipi ve Kırıkkale F Tipi Cezaevlerinde tutuklu belediye eş başkanlarını ziyaret etti.

HDP’den yapılan açıklamada, AB Bakanı Konca ve Kalkınma Bakanı Doğan’ın Sincan F Tipi ve Kırıkkale F Tipi Cezaevlerinde tutuklu belediye eş başkanlarını ziyaret ettikleri belirtilerek, “Bakanlarımız, cezaevlerinden bulunan belediye eş başkanlarını, partili ilçe başkan ve yönetici ve hasta tutukluları ziyaret etti. Bakanlar önce, Ankara Sincan F Tipi Cezaevi Ceza İnfaz Kurumları Kampus Devlet Hastanesinde bulunan ağır hasta Vedat Dağ’ın durumunu öğrenmeye gitti. Buradan Sincan F Tipi Kadın Cezaevine geçen iki bakan, tutuklu Silvan Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Bodakçı, Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, Van Edremit Belediyesi Eş Başkanı Sevil Çetin, Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu ve Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Sara Kaya’ya ziyaret ettiler.  Ardından bakanlar diğer belediye eş başkanlarını, Hakkari merkez ilçe başkanını ve başka bir hasta tutukluyu ziyaret etti. Kırıkkale F Tipi Cezaevinde tutuklu Silvan Belediye Eş Başkanı Seyid Narin, Sur Belediyesi Eş Başkanı Ali Rıza Çiçekli, Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Nurullah Çiftçi, Nusaybin ilçe yöneticisi Erhan Dinç, Hakkari Belediyesi Merkez İlçe Başkanı İsmail Kaya ve hasta tutuklu Yılmaz Kahraman’a ziyarette bulunan bakanlar, her iki cezaevinde bulunan belediye eş başkanlarının, ilçe yöneticileri ve hasta tutukluların morallerinin iyi olduğunu, kendilerini sıcak karşıladıklarını dile getirdi” denildi.

Tutuklu belediye eş başkanları, kent merkezlerinde “öz yönetim” açıklaması sonrası gözaltına alınmış ardından savcılık talimatıyla, “Anayasal düzeni, devletin birliği ve bütünlüğünü bozma” gerekçesiyle çıkarıldıkları mahkeme sonrası tutuklanmıştı. (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@