Hollande: Dünyayı Tehdit Eden Terörist Hareket İle Savaş Halindeyiz

Engin AKGÜRBÜZ- FRANSA (DHA) -

Haberler 16.11.2015, 20:32
Hollande: Dünyayı Tehdit Eden Terörist Hareket İle Savaş Halindeyiz
Engin AKGÜRBÜZ- FRANSA (DHA) -

Fransız Ulusal Meclisi'nin 577 milletvekili ve 300 Senatörü Cumhurbaşkanı François Hollande başkanlığında Versailles Sarayı'nda bir araya geldi.
Napoleone Bonapart döneminden bu tarafa ilk defa milletvekilleri ve senatörler, parti dağılımı şeklinde değil de alfabetik sıraya göre toplanıyorlar. Toplantıda sadece Cumhurbaşkanı François Hollande değil muhalefet liderleri de terör olayları hakkında fikirlerini söyleyip hükümetin açıkladığı önleme tedbirleri konuşabilecekler.
Parlamenterlere karşı yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Fransa Hollande teröristlerin Fransa Cumhuriyetini asla yıkamayacaklarını söyledi.

Hollande sözlerine şöyle devam etti :

"Fransa'nın Fransa olarak kalmasını istiyorum, Fransa'ya saldıran barbarlar Fransa'nın yüzünü değiştirmek istiyorlar. Fransa'nın ruhunu yaşama şevkini parçalamalarına müsaade etmeyeceğiz, yaşam şeklimizi değiştiremeyecekler.

Yaşamaya devam edeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz. COP 21 klima toplantısı yapılmakla kalmayacak aynı zamanda birlik ve beraberlik zamanı olacak, 100 den fazla devlet adamı ve hükümet yetkilisi gelip Fransa ile birlikte olduklarını ifade edecekler. Demokrasimizin işlemesi teröristlerin şantajlara ile yapılmayacak, bölgesel seçimler Aralık ayında yapılacak ertelenmeyecek. Politik hayatımızın da devam etmesi önemli. Sizler özgür ve yenilmez bir halkın temsilcilerisiniz, olaylara olay katarak büyütmek yoluna gitmeliyiz. Cumhuriyet, terörizmi ortadan kaldıracak gerekli güce sahip ve bunu da hukuk devleti kurallarında yapabilecek güçte. Teröristlerin Fransa'yı yıkmasına müsaade etmeyeceğiz. Suriye'de IŞİD'i hedefleyen bir tek büyük koalisyona ihtiyaç var.
AB sınırları kontrol edilmeli; ulusal sınırlara dönüş AB'nin sonu olur. Bazı kişilerin vatandaşlığını iptal etmeyi düşünebiliriz. Dünyayı tehdit eden terörist hareket ile savaş halindeyiz. IŞİD'e karşı hava operasyonlarımız devam edecek" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@