HKP, Sincan Cezaevi’nde tutuklu yargılanan Müyesser Yıldız’ı ziyaret etti!

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Yaklaşık 4 aydır cezavinde tutulan Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ı ziyaret etti.

Gündem 15.10.2020, 18:08 16.10.2020, 10:10
HKP, Sincan Cezaevi’nde tutuklu yargılanan Müyesser Yıldız’ı ziyaret etti!

HKP Genel Sekreter Yardımcısı, Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran ve HKP Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ayça Okur, 9 Kasım’daki ikinci duruşması yapılacak dava öncesinde tutuklu gazeteci Müyesser Yıldız’ı Sincan Cezaevi’nde ziyaret etti.

Av. Sait Kıran ziyaretin ardından Sincan Cezaevi’nde açıklama yaptı. Müyesser Yıldız’a “Bazı arkadaşlar çoluğumuz-çocuğumuz var bu nedenle biz yeterince cesur davranamıyoruz dediklerinde” kendisinin tepkisi, “Bizim çocuğumuz da var, bizim çocuğumuz kaya kavuğundan mı çıktı?” diye yanıt verdiğini bizlerle paylaştı. Kıran, “Müyesser Yıldız’ı çok cesur ve kararlı gördük” dedi.

“GERÇEKLERİ SÖYLEMEKTEN BİRAN ÇEKİNMEYECEK”

Kıran açıklamasında,“Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) olarak, Yurtsever-Cesur gazeteci Müyesser Yıldız’ı Sincan Cezaevi’nde ziyaret ettik. Kendisiyle yaptığımız görüşmede kararlılığını, cesaretini gerçekleri söylemekten biran bile çekinmeyeceğini ülkemize biçilmek istenen Yeni Sevrci politikalara karşı mücadelede kararlılığına bir kez daha şahit olduk. Ve görüşlerimizin de birbirine pek çok noktada paralel olduğunu gördük. Örneğin, 15 Temmuz’daki İki ABD’ci hain gücün kapışmasının konusunda Müyesser Yıldız’ında bizim gibi düşündüğünü gördük ve sevindik. Çünkü biliyorsunuz bazıları FETÖ’ye sövmek yetiniyor ama asıl ortağını görmezden geliyorlar. Bu konuda da görüş birliğinde olduğumuzu gördük. ABD Emperyalizmi’nin ülkemize dayattığı politikalara karşı bütün yurtseverlerin, vatanseverlerin mücadele etmesi gerektiğini, bu konuda cesur davranmak gerektiğini konusunda da görüşlerimiz birbiriyle uyumlu” ifadelerine yer verdi.

“CESUR VE KARARLI”

Açıklamasının devamında Kıran, “Hatta kendisinin söylemiyle, “Bazı arkadaşlar çoluğumuz-çocuğumuz var bu nedenle biz yeterince cesur davranamıyoruz dediklerinde” kendisinin tepkisi, “Bizim çocuğumuz da var, bizim çocuğumuz kaya kavuğundan mı çıktı?” o anlamda Müyesser Yıldız’ı çok cesur ve kararlı gördük” dedi.

“YURTSEVERLER OLDUĞU SÜRECE GERÇEK AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR”

Kıran,“Ve şuna inanıyoruz, Emperyalistler ve Yerli İşbirlikçileri ne yaparsa yapsınlar ne kadar erken zafer sevinçlerine bürünürlerse bürünsünler bu ülkede vatanseverler, yurtseverler, devrimciler, demokratlar var olduğu sürece gerçek amaçlarına ulaşamayacaklar. Er geç düştüğümüz yerden kalkacağız. Çünkü hep söylüyoruz, Yenilgiyi kabul etmediğin sürece, teslim olmadığın sürece yenilmiş sayılmazsın. Ve her zaman mücadele için bir umut var demektir” ifadelerine yer verdi.

“DAYANIŞMASINA, MÜCADELESİNE DEVAM EDECEK”

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran açıklamasını, “Bu doğrultuda Halkın Kurtuluş Partisi bütün yurtsever, demokrat unsurlarla dayanışmasına birlikte mücadelesine devam edecek. Bu konudaki mücadelemiz zafere ulaşıncaya dek bu ülkede gerçek demokratik halk iktidarı kurulup, halkımız tam özgürlüğüne, gerçek demokrasiye ulaşancıya dek devam edecek” ifadeleri ile bitirdi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@