Hisarcıklıoğlu: Anneler Sayesinde Ayaktayız

ANKARA(ANKA) - TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Anneler, kutsal aile birliğini koruyarak, sağlıklı toplum yapısının oluşturulmasına büyük katkılar sağlamaktadır. Ülkemizin bugünlere ulaşmasında, bizlerin yetişmesinde en

Haberler 09.05.2015, 15:55
Hisarcıklıoğlu: Anneler Sayesinde Ayaktayız

ANKARA(ANKA) - TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Anneler, kutsal aile birliğini koruyarak, sağlıklı toplum yapısının oluşturulmasına büyük katkılar sağlamaktadır. Ülkemizin bugünlere ulaşmasında, bizlerin yetişmesinde en büyük hak sahibi olan annelerimize minnet borçluyuz" dedi.

Hisarcıklıoğlu Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında ülkenin geleceğinin şekillenmesinde annelerin aile içinde “ana rol”  oynadığına kuşku bulunmadığını bildirdi. Aile yapısının korunması için hiçbir özveriden kaçınmayan annelerin aynı zamanda yüklendikleri manevi sorumlulukları da unutmayarak, aile içerisinde sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarının kurulmasını sağladıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Hayatı anlamak, öğrenmek ve insan onuruna yakışan bir hayat sürdürebilmek için en temel ve en sağlam bilgileri öncelikle annelerimizden alırız. Anne kalbi çocuğun okuludur. Annelerimiz bütün sevgilerin kaynağıdır. Bireylerin yetişmesinde en büyük pay annelere ait olduğuna göre toplumların mimarı da onlardır” dedi.

Kadın elinin değmediği bir ekonominin bereketi olamayacağını belirten Hisarcıklıoğlu, “Annelerimiz ailenin temel direği olduğu gibi, ellerinin hamurunu iş dünyasına bulaştırdığında da toplumun ve üretim gücümüzün dinamikleridir aynı zamanda.  İşte bu yüzden TOBB olarak, elinde hamur olanlar her işe karışsın, büyümenin bereketini toplumun tamamı hissedebilsin diye Kadın Girişimciler Kurulu'nu kurduk. Türk iş dünyasında yeni bir sayfa açtık. TOBB olarak, bu konuda taşıdığımız sorumluluğumuzu ve görevlerimizi hiçbir zaman ihmal etmedik. Bundan sonra da üzerimize düşen hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına dünyanın en zor ve yüce görevlerinden birini üstlenmiş olan annelerimizi kutluyor, onları saygıyla selamlıyorum” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@