Hıdrellez'de Pikniğe Gidip Kaybolanları Jandarma Kurtardı

ANKARA(ANKA) – Jandarma ve AKUT kurtarma ekipleri Hıdrellez dolayısıyla Konya ve Manisa’da piknik yapmaya giden ancak kaybolan iki vatandaşın imdadına yetişti. TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre Hıdrellez dolay

Haberler 07.05.2015, 16:02
Hıdrellez'de Pikniğe Gidip Kaybolanları Jandarma Kurtardı

ANKARA(ANKA) – Jandarma ve AKUT kurtarma ekipleri Hıdrellez dolayısıyla Konya ve Manisa’da piknik yapmaya giden ancak kaybolan iki vatandaşın imdadına yetişti.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre Hıdrellez dolayısıyla Konya’nın Meram ilçesi Karahüyük Mahallesi mülki sınırları içerisinde yaşlı bir kadının piknik yaptığı esnada kaybolduğu İl Jandarma Komutanlığına bildirilerek yardım talebinde bulunuldu. Alınan talep üzerine bölgeye giden İl Jandarma Komutanlığı unsurları, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ve vatandaşların katılımıyla icra edilen arama kurtarma faaliyeti sonucunda yaşlı kadını sağ olarak buldu ve kurtardı.

Dün ayrıca Manisa’nın Yunus Emre İlçesi Pelitalan mülki sınırları içerisinde bir kişinin piknik yaptığı esnada kaybolduğu İl Jandarma Komutanlığına bildirilerek yardım talebinde bulunuldu. Bölgeye yönelen İl Jandarma Komutanlığı unsurları, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ve AKUT ekipleri tarafından gerçekleştirilen arama kurtarma faaliyeti sonucunda, vatandaş sağ olarak bulundu. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@