Herkes onu Atatürk sandı ama...

Gerçek sonradan ortaya çıktı...

Haberler 11.11.2015, 13:36
Herkes onu Atatürk sandı ama...

43 yaşındaki Koray Edin'in fotoğrafını birçok kişi, Atatürk'ün fotoğrafı zannederek sosyal medya hesabından paylaştı. Koray Edin, fotoğrafın kendisine ait olduğunu anlatmaya çalışsa da, söz konusu fotoğrafın sosyal medyada yüzlerce kişi tarafından profil fotoğrafı olarak kullanılmasını engelleyemedi.

Evli ve 11 yaşında bir çocuk babası olan Koray Edin'in hayatı, düğününden sonra çektirdiği bir fotoğrafın, Cumhuriyet'in kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk zannedilerek binlerce kişi tarafından paylaşılmasının ardından değişti.

Özel bir şirkette satış yöneticisi olan Koray Edin ve eşi, paylaşılan fotoğrafların altına sürekli yorum yazarak düzeltmek için ne kadar uğraşsalar da, sosyal medyadaki fotoğrafın Atatürk’e değil, kendisine ait olduğunu bir türlü anlatamadı.

 Röportare'den Tarkan Kaynar'a konuşan Koray Edin, "Bu bizim nikahımızdan sonra İstiklal Caddesi’nde eşimle yürürken çekilen bir fotoğrafımızdan bir kesit. 24 Ağustos 2003. Fotoğrafla oynayan da benim bu arada. Bir 10 Kasım günü instagram’de “Atam İzindeyim” diyerek paylaştım. Kendimi Atatürk’e benzetmek aklımdan bile geçmemişti. Elimde sigaram olduğu için Atatürk’e mesaj gönderme duygusu içerisinde öylesine bir paylaşım yaptım." dedi. 

 

Bir süre sonra çok sayıda mesaj almaya başladığını belirten Edin, "Arkadaşlarım beğendiler falan Derken, kısa süre içerisinde bir sürü mesaj gelmeye başladı. “Ya Koray senin fotoğraf her yerde paylaşılmaya başlandı, millet profil fotoğrafı yapıyor” falan şeklinde” beni haberdar ettiler. Hatta Pascal Nouma bile altına “İşte karizma budur” yazıp Atatürk zannederek paylaşmıştı. Hızla çoğaldı tabi." ifadelerini kullandı.

"BEN BU FOTOĞRAFI DUVARIMA ASTIM"

 

Edin yaşadığı ilginç olayları ise şöyle anlattı:

"Bir Twitter fenomeni profil resmini yapmıştı. Ona tweet attım ve fotoğrafın doğrusunu yazdım ve fotoğrafın orjinallerini gönderdim ona. Adam dedi ki “Nasıl olur? Ben bu fotoğrafı büyüttürdüm, çerçeveletip evimin duvarına astım”. Dedim “indirin onu, ama ben olarak kabul ederseniz isterseniz kalsın”. Böyle enteresan şeylerle karşılaştığım gibi daha da enteresanı; paylaşılan bir tweette Şangay’da bir restoran duvarında gördüm fotoğrafımı. Hayatımıza bu şekilde bir eğlence de getirdi açıkçası. Pascal Nouma’nın tweeti de Beşiktaşlı olmam itibariyle hoşuma gitmedi değil aslında. Sözcü Gazetesi facebook sayfasında profil fotoğrafı yaptı. Onlara da yazdım, durumu anlattım ve kaldırdılar."

İşte o profil fotoğraflarından bazı örnekler:

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@