Her ayın 10'u saat 10'da

Çukurova Belediyesi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliği kapsamında 35 öğrenciyi Ankara Anıtkabir ziyaretine gönderdi.

Haberler 11.11.2015, 13:40
Her ayın 10'u saat 10'da

Dört öğretmen ve üç belediye görevlisinin eşliğinde Anıtkabir’e giden 35 öğrenci, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e, kendilerine sunduğu bu güzel imkân için teşekkür etti. Çetin, ‘’Bu etkinliği geçen yıldan bu yana her ay tekrarlayarak gelenekselleştirdik. Çocuklarımız her ayın 10’unda saat 10’da Ata’nın huzurunda olmaya devam edecekler’’ dedi.

ÖĞRENCİLER ATA’NIN HUZURUNDA

Çukurova Belediyesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılında, İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi’ni Anıtkabir’e yolladı. Yakalarında ve ellerinde taşıdıkları Atatürk resimleri ve Türk bayraklarıyla sabahın erken saatlerinde toplanan öğrenciler kortej yürüyüşü eşliğinde Anıtkabir’e yürüdü. İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi öğrencileri Ata’ya bağlılıklarını, Ulu Önder’in mozolesine kırmızı ve beyaz karanfiller başta olmak üzere rengârenk çiçekler ve Türk bayrakları bırakarak gösterdiler.  TBMM ve Eski TBMM ziyaretini de gerçekleştiren öğrenciler, öğleden sonra kalan zamanlarında da bir rehber eşliğinde Ankara’yı gezdiler. Hayatlarında ilk defa Ankara ve Anıtkabir’i gören çocuklar Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e kendilerine sunduğu bu güzel imkân için teşekkür ettiler.

‘’HER AYIN 10’UNDA SAAT 10’DA ATA’NIN HUZURUNDA’’

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Geçen yıl 10 Kasım’dan bu yana çocuklarımızı her ayın 10’unda saat 10’da Ankara'ya, Anıtkabir'e gönderiyoruz. Cumhuriyet'imizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kültürlerinin artmasını sağlamaya özel önem veriyoruz’’ dedi. Artık geleneksel hale gelen etkinlikleri devam ettireceklerinin altını çizen Çetin, ‘Her ayın 10’unda saat 10’da Ata’nın Huzurunda’ diyerek öğrencilerimizi her ay Anıtkabir’e Ata’nın huzuruna göndermeye, ‘Her ayın 19’unda saat 19’da’ diyerek her ay yapacağımız panellerle Ata’mızı anıp Cumhuriyet değerlerini yaşatmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu.

 

 

Kaynak: GerçekGündem

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@