Helallik İstemişti! Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Erken Seçim ile Helalleşelim Açıklaması Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan pandemi süreci kapsamında işletmelere destek sağlandığını ancak bu desteklere rağmen sorun yaşayan esnaflar varsa haklarını helal etmelerini istemişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu açıklamanın ardından erken seçim talebinde bulundular.

Helallik İstemişti! Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Erken Seçim ile Helalleşelim Açıklaması Geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son helallik açıklamasının ardından sosyal medya hesaplarından helallik talebinde bulundular. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HELALLİK İSTEDİ

Cumhrubaşkanı Erdoğan konuşmasında pandemi sürecinde sağlanan destekler hakkında konuşmuştu. Konuşmasında salgın sürecinde uygulanan önlemlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan mecbur olunmayan hiçbir kısıtlamanın uygulanmadığını söyledi.

Konuşmasının devamında işletmelere sağlanan desteklere ve bu süreçte işleri etkilenen esnafa dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan helallik istedi. "Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz."

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Erken Seçim Talebi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu erken seçim talebini yineledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında "Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen!" açıklamasında bulundu. 

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi erken seçim olması gerektiğini belirtti. Akşener açıklamasında ''Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim'' ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@