Hdp'den Şair Gülten Akın İçin Başsağlığı Mesajı

ANKARA(ANKA) - HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, dün hayatını kaybeden ş...

Haberler 05.11.2015, 12:10
Hdp'den Şair Gülten Akın İçin Başsağlığı Mesajı

ANKARA(ANKA) - HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, dün hayatını kaybeden şair ve yazar Gülten Akın’ın vefatından derin üzüntü duyduklarını belirterek, “Türkiye şiirinin en büyük isimlerinden Gülten Akın’ın yeri asla doldurulamayacaktır. Kaybından ötürü ailesine, dostlarına ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz” açıklamasında bulundu.

HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, dün hayatını kaybeden şair Gülten Akın için başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajda, Gülten Akın’ın toplumsal sorunlara karşı oldukça duyarlı olduğu belirtilrek, “İlk şiirinin yayınlandığı 1951’den günümüze kadar kesintisiz süren sanat yaşamında coşkulu bir insan sevgisiyle toplumsal sorunları, yaşam halk ilişkisini her yönüyle şiirine konu edinmiştir. Edebiyat dünyasının önemli ismi şair ve yazar Gülten Akın’ı kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrendik. Akın, İnsan Hakları Derneği başta olmak üzere birçok demokratik kitle örgütünde bizzat yönetici olmuş ve Türkiye'nin demokratikleşmesi için mücadele etmiştir. Türkiye şiirinin en büyük isimlerinden Gülten Akın’ın yeri asla doldurulamayacaktır. Kaybından ötürü ailesine, dostlarına ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz” denildi.

Şair Gülten Akın uzun süredir tedavi görmekte olduğu hastanede dün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Akın’ın cenazesi cuma günü, öğle namazından sonra Ankara Kocatepe Camii’nden kaldırılacak. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@