Hdp Myk: Siyasi İktidar İlişkisini Kesmedikçe Bu Tür Katliamlar Ne Yazık Ki Hep Yaşanacaktır

ANKARA(ANKA) – HDP MYK’dan yapılan açıklamada, “Bu &uum...

Haberler 10.10.2015, 20:50
Hdp Myk: Siyasi İktidar İlişkisini Kesmedikçe Bu Tür Katliamlar Ne Yazık Ki Hep Yaşanacaktır

ANKARA(ANKA) – HDP MYK’dan yapılan açıklamada, “Bu ülkede hükümetin ve kimi devlet kurumlarının beslediği bir mafyacı güven içerisinde Rize’de miting yapıyor, Saray’a bağlılığını ve desteğini ilan ediyor. O mitingde ‘oluk oluk kanları akacak’ diyor ve ertesi gün barış isteyenler Ankara’da bombalanarak katlediliyor. İşte siyasi iktidar içeride böyle mafyatik, dışarda ise IŞİD, Ahrar eş Şam gibi küresel çetelerle ilişkisini kesmedikçe, bu tür katliamlar ne yazık ki hep yaşanacaktır” denildi.

HDP MYK’dan yapılan yazılı açıklamada, barış isteyen, ‘silahlar amasız, ancaksız sussun’ diyen ve bunun gerçekleşmesi için miting yapan, sokaklara dökülen insanlara alçakça saldırıldığı kaydedildi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve halka başsağlığı, yüzlerce yaralıya da acil şifalar dilenen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Adana, Mersin ve Diyarbakır bombalamalarından, Suruç’ta gerçekleştirilen katliamdan farkı olmayan bir saldırıyla karşı karşıya olduğumuz çok açıktır. Bu yaşananlar barışın gerçekleşmesi için çabalayanlara karşı siyasi iktidarın kullandığı nefret dilinin ve söyleminin sonucudur. Bu saldırı eşitlik, özgürlük ve adalet için mücadele eden, barış ve demokrasi konusunda ısrarlı ve kararlı olanlara yöneltilmiş bir saldırıdır. Barış dilinin ve söyleminin yaygınlaşmaması, başarıya ulaşmaması için planlanmış bir saldırıdır.

Bu ülkede hükümetin ve kimi devlet kurumlarının beslediği bir mafyacı güven içerisinde Rize’de miting yapıyor, Saray’a bağlılığını ve desteğini ilan ediyor. O mitingde ‘oluk oluk kanları akacak’ diyor ve ertesi gün barış isteyenler Ankara’da bombalanarak katlediliyor. İşte siyasi iktidar içeride böyle mafyatik, dışarda ise IŞİD, Ahrar eş Şam gibi küresel çetelerle ilişkisini kesmedikçe, bu tür katliamlar ne yazık ki hep yaşanacaktır.”

Türkiye’de vicdanını ve onurunu yitirmemiş bütün insanlar yaşanan acıyı yüreğinde hissettiği belirtilen açıklamada, “Bu zor günleri onlarla ve barış isteyenlerin dayanışmasıyla, birliğiyle atlatacağız. Bu katliamların üstünün örtülmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu katliamları azmettirenlerden, planlayanlardan, siyasi sorumlulardan ve fiilen yapanlardan hesap hukuk önünde mutlaka sorulacak, yargı önüne çıkacakları günler mutlaka gelecektir” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@