Hdp Maltepe İlçe Binasına Saldıran Gruba Polis Müdahalesi

MALTEPE'de düzenlenen 'Teröre hayır' eylemi sırasında, HDP Maltepe İlçe Örgütü binasına girmek isteyen gruba polis engel oldu.

Haberler 09.09.2015, 14:32
Hdp Maltepe İlçe Binasına Saldıran Gruba Polis Müdahalesi
(DHA) MALTEPE'de düzenlenen 'Teröre hayır' eylemi sırasında, HDP Maltepe İlçe Örgütü binasına girmek isteyen gruba polis engel oldu. Abdullah Öcalan lehine slogan atan 1 kişi ise eylemciler tarafından Maltepe Meydanı'nda dövüldü.

MHP Maltepe İlçe Teşkilatı öncülüğünde düzenlenen eylem nedeniyle yaklaşık bin kişi saat 20.00 sıralarında ilçe meydanında toplandı. Bağdat Caddesi üzerinden Maltepe Askerlik Şubesi önüne yürüyen grup burada hep bir ağızdan İstiklal Marşı söyledi. Daha sonra sloganlar atarak Maltepe Meydanı'na geri gelen grup üyeleri, Beşevler Sokak'ta bulunan HDP Maltepe İlçe Örgütü binasına saldırdı. HDP'nin tabelasını indirip Türk Bayrağı asmak isteyen gruba polis müdahale etti. Ardından, HDP binasının bulunduğu sokak TOMA aracı ve Çevik Kuvvet ekipleri tarafından kapatıldı. Uzun süre Maltepe Meydanı'nda sloganlar atan grup HDP bayrağını da ateşe verdi. 

 

1 KİŞİ DÖVÜLDÜ 

Bu arada, Bağdat Caddesi'nden Maltepe Meydanı'na doğru, elinde terör örgütü PKK'yı destekleyen bir pankartla birlikte Öcalan lehine  slogan atarak koşan bir kişi eylemciler tarafından dövüldü. Sivil polisler, dayak yiyen genci göstericilerin arasından alarak Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Göstericiler ise gencin elinden aldıkları pankartı caddede yaktı.

 

(FOTOĞRAFLI)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@