Hdp Lideri Demirtaş: Mafyalaşmış Bir İktidar Anlayışı İle Karşı Karşıyayız

ANKARA(ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Çok acı bir durum ama mafyalaşmış, katill...

Haberler 10.10.2015, 17:05
Hdp Lideri Demirtaş: Mafyalaşmış Bir İktidar Anlayışı İle Karşı Karşıyayız

ANKARA(ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Çok acı bir durum ama mafyalaşmış, katilleşmiş ve bunu aleni bir şekilde seri katil gibi uygulayan bir iktidar anlayışıyla karşı karşıyayız. Bu alçaklıklar, kirli karanlık olaylar ortaya çıkarılmamış olarak kalmayacak. İzin vermeyeceğiz” diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara’da yaşanan patlamada yaralanan vatandaşları Ankara Numune Hastanesinde ziyaret etti. Hastane girişinde konuşan Demirtaş, “mafyalaşmış”, “katileşmiş” ve bunu aleni bir şekilde “seri katil” gibi uygulayan bir iktidar anlayışıyla karşı karşıya olduklarını öne sürerek, “Bu alçaklıklar, kirli karanlık olaylar ortaya çıkarılmamış olarak kalmayacak. İzin vermeyeceğiz. Toplumu işte böyle bir korkuyla teslim almaya çalınacaklar ve herkesi panik havasıyla şok durumuyla düşünemez hale getirmeye çalışacaklar. Bugünlerde direniş konusunda yani zulme karşı eğilemeyenlerle hep beraber çıkacağız bugünlerden. Hepsinin de hukuk çerçevesinde hesabını soracağız. Bu alçaklıklar, kirli karanlık olaylar ortaya çıkarılmamış olarak kalmayacak. İzin vermeyeceğiz. Halkına karşı bu kadar hoyratça bu kadar alçakça davranan hiçbir anlayış hiçbir zaman sonsuza kadar iktidarını sürdürmemiştir. Halka hesabını verecektir. Biz de bundan eminiz” dedi.

-“HEPSİNİN DE HUKUK ÇERÇEVESİNDE HESABINI SORACAĞIZ”-

“Toplumu işte böyle bir korkuyla teslim almaya çalınacaklar ve herkesi panik havasıyla şok durumuyla düşünemez hale getirmeye çalışacaklar” diyen Demirtaş, “Bugünlerde direniş konusunda yani zulme karşı eğilemeyenlerle hep beraber çıkacağız bugünlerden. Hepsinin de hukuk çerçevesinde hesabını soracağız. Bu alçaklıklar, kirli karanlık olaylar ortaya çıkarılmamış olarak kalmayacak. İzin vermeyeceğiz. Halkına karşı bu kadar hoyratça bu kadar alçakça davranan hiçbir anlayış hiçbir zaman sonsuza kadar iktidarını sürdürmemiştir. Halka hesabını verecektir. Biz de bundan eminiz” diye konuştu.

Patlama sonrası ortaya çıkan tablonun çok ağır olduğuna vurgu yapan Demirtaş şunları söyledi:

“Polis copluyor insanları. Adeta ölü sayısı artsın diye elinden gelenleri yapan bir iktidar, bir devlet var ortadadır. Bu geçici başbakan geçici iktidar sağduyumuzu koruyalım diye bir teraneyi daha gözümün içine baka baka tekrarlayacak. Senin emrindeki polis yaralılara şok içindeki insanlara gaz atıyor gaz. Sen nasıl bir iktidarsın. Diyarbakır’da da bunu yaptınız ya. Arkadaşlarının yaralı parçalanmış cenazelerini taşırken gaz attınız. İnsanlar orada boğulurken yaralıları taşımaya çalıştılar. Ankara’nın göbeğinde bu oldu. Olabilir mi böyle bir şey ya. Yani tablo çok ağır. Canlı mı olur cansız mı olur bilmem ama alçak bir bombadır. Peş peşe büyük patlamanın olduğu anlaşılıyor. Ve kalabalığın en yoğun olduğu yerde yapılıyor bu. Özellikle ölü sayısı artsın diye de yapıldı bu. Tesiri çok büyük bir bombadır. Tıpkı Suruç’taki gibi.”

“ARKASINDAKİ GÜÇLER ORTAYA ÇIKMAZ”-

Yaşanan patlamanın arkasındaki güçlerin ortaya çıkmayacağını ileri süren Demirtaş, “Arkasındaki güçler ortaya çıkar mı hayır çıkmaz. Çünkü arkasında karanlık bir güç yok. Aleni bir güç var. Suruç’taki, Diyarbakır’daki gibi. Yoksa istihbaratın imkânlarının bu kadar güçlü olduğu bir devlette bizi gece gündüz izleyen dinleyen takip eden bir devlette bunun bilgisinin olmaması ihtimali var mı? Suruç'un, Diyarbakır’ın bilgisinin olmaması ihtimali var mı” dedi.

-“TÜM SEÇİM PROGRAMLARIMIZI İPTAL ETTİK”-

Tüm Türkiye’de seçim programlarının iptal edildiği bilgisini veren Demirtaş, “Tabi ki arkadaşlarımız şuanda tüm seçim programlarını iptal ettiler. Onlarca cenazemiz yüzlerce yaralı var. Böyle bir durumda kimse seçim çalışması yağar. Kim seçim kampanyası ya da mitingi yürütür. Cenazelerimiz yerdeyken bunu yapamayız. Bu alçakça saldırıya karşı dik durduğumuzu her yerde göstereceğiz. Sırf seçim için kurulmuş bir parti değiliz. Özgürlük için kurulmuş bir partiyiz” diye konuştu. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@