Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)- HDP 1 Kasım'da tekrarlanacak olan genel seçimlerinde İzmir'de iki bölgede aday olan 26 milletvekili tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü "Artık 1923'e dönemeyiz 1921'e dönemeyiz 1950'ye dönemeyiz 1980'lere dönemeyiz. Sadece ileri bakabiliriz. İleri baktığımız zaman ortak yaşam ortak mücadele ve ortak vatan bunu birlikte kurabiliriz" dedi." /> Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)- HDP 1 Kasım'da tekrarlanacak olan genel seçimlerinde İzmir'de iki bölgede aday olan 26 milletvekili tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü "Artık 1923'e dönemeyiz 1921'e dönemeyiz 1950'ye dönemeyiz 1980'lere dönemeyiz. Sadece ileri bakabiliriz. İleri baktığımız zaman ortak yaşam ortak mücadele ve ortak vatan bunu birlikte kurabiliriz" dedi." /> Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)- HDP, 1 Kasım'da tekrarlanacak olan genel seçimlerinde, İzmir'de iki bölgede aday olan 26 milletvekili tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü, "Artık 1923'e dönemeyiz, 1921'e dönemeyiz, 1950'ye dönemeyiz, 1980'lere dönemeyiz. Sadece ileri bakabiliriz. İleri baktığımız zaman ortak yaşam, ortak mücadele ve ortak vatan bunu birlikte kurabiliriz" dedi." /> Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)- HDP 1 Kasım'da tekrarlanacak olan genel seçimlerinde İzmir'de iki bölgede aday olan 26 milletvekili tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü "Artık 1923'e dönemeyiz 1921'e dönemeyiz 1950'ye dönemeyiz 1980'lere dönemeyiz. Sadece ileri bakabiliriz. İleri baktığımız zaman ortak yaşam ortak mücadele ve ortak vatan bunu birlikte kurabiliriz" dedi.">

Hdp, İzmir Milletvekili Adaylarını Tanıttı

span style="line-height: 1.8em;">Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)- HDP, 1 Kasım'da tekrarlanacak olan genel seçimlerinde, İzmir'de iki bölgede aday olan 26 milletvekili tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü, "Artık 1923'e dönemeyiz, 1921'e dönemeyiz, 1950'ye dönemeyiz, 1980'lere dönemeyiz. Sadece ileri bakabiliriz. İleri baktığımız zaman ortak yaşam, ortak mücadele ve ortak vatan bunu birlikte kurabiliriz" dedi.

Haberler 06.10.2015, 21:42
Hdp, İzmir Milletvekili Adaylarını Tanıttı
span style="line-height: 1.8em;">Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)- HDP, 1 Kasım'da tekrarlanacak olan genel seçimlerinde, İzmir'de iki bölgede aday olan 26 milletvekili tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü, "Artık 1923'e dönemeyiz, 1921'e dönemeyiz, 1950'ye dönemeyiz, 1980'lere dönemeyiz. Sadece ileri bakabiliriz. İleri baktığımız zaman ortak yaşam, ortak mücadele ve ortak vatan bunu birlikte kurabiliriz" dedi.

HDP İzmir Milletvekili adaylarının tanıtımı için toplantısını Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdi. 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşananların kısa bir gösteriminin yapılmasının ardından toplantı, İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur ve Dilek Aykan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Eş başkanlardan Dilek Aykan sahneye Şırnak'ta öldürülen Hacı Birlik, Cavit Uğur ise, üzerinde Rojova'da öldürülen Aziz Güler'in fotoğraflarının basılı olduğu tişörtlerle çıktı. Açılıştaki filmi içi burkularak izlediğini söyleyen Cavit Uğur, "Hep aynı filmi seyretmek zorunda kalmayacağız, çünkü bizim umudumuz var. Umudumuz varsa yeni yaşamı kurarsınız. Umudunuzu kaybedersiniz yeni bir yaşamı kurmaya hakkınız yok. HDP olarak yeniden kazanacağız. Yeniden kazanamayacak olanların kalleşlikten başka yolu yoktur. Kalmadı" dedi. 

TEK TEK SAHNEYE ÇAĞIRILDILAR

İl Eş başkanların konuşmalarından sonra ise, 1 Kasım seçiminde İzmir birinci bölge adayları, Ertuğrul Kürkçü, Mülkiye Birtane, Musa Altan, Semra Uzunok, Bayram Ercan, Derya Öz, Ömer Balkaş, Latife Canan Kaplan, Ahmet Önerge, Ayşe Erkek, Hanife Budak, Nevzat Alkan, Nihat Yıldırım ile ikinci bölge adayları Müslüm Doğan, Gülistan Kılıç Koçyiğit, Süleyman Gündüz, Eylem Yıldız, İbrahim Akın, Nazlı Masatçı, Cemal Bıçak, Hüseyin Az, Hediye Tekin, İmdat Ataş, Ülkü Yalçınkaya, Ayşe Özen, Hamdi Öztürk, tek tek sahneye çağırıldı. Bu sırada milletvekili adaylarının özgeçmişleri de okundu. Tanıtım toplantısına katılan HDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan'da, adaylara destek verdi. 

"HER ZAMAN HAKLILAR KAZANACAKTIR"

Tanıtımın ardından iki bölgedeki ilk iki aday konuşma yaptı. Konuşma yapan adaylardan Gülistan Kılıç Koçyiğit, "Bu toplum yaptıklarınızın hesabını size soracak.7 Haziran'da sordu anlamadınız. 1 Kasım'da anlayacaksınız. Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı, 'Erdoğan ve ailesine dokunmama konusunda telkinlerde bulundular' dedi. Şimdi soruyorum sarayın muktedirine neyden korkuyorsun. Korktuğun bu halksa, bu halk, bu yöntemlerle hiçbir zaman sindirilemedi, sindirilemeyecek. " dedi.

Mülkiye Birtane de, "Kürtçe kimliğiyle tanınan bir arkadaşınızım. Seçim dünyada Kobani günü olarak kutlanan günde yapılacak. Saltanatın yıkıldığı bir Kasım'da seçim yapılacak. Tekrardan saltanatı kurmayla çalışana sultana karşı seçim yapılacak. Bu ezilenler 1 Kasım Kobani direnişinde kazandıkları zaferin mükafatını bir kez daha 1 Kasım'da alacaklar" dedi.

"2 KASIM'DAN SONRA NE YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNMELİYİZ"

Geçici hükümette Kalkınma Bakanlığı da yapan İzmir milletvekili Müslüm Doğan, gerçek biri demokrasi kuracaklarını anlattı. Doğan, "Bin yıllardır halkları yok saydılar, farklı inançlardan oluşmuş kadim dostluklar var. Halklar arasında bu kadim dostlukları yok etmek isteyenler bir kez daha yenilecek. Bu sömürgeci zihniyetin yok olması için bizim demokratik ulusu inşa etme gibi bir projemiz var. Kobani'deki sistemi Anadolu'da da kuracağız. Gerçek bir demokrasiyi inşa edeceğiz. Eşit yurttaşlık kurulacak. Ancak bu mücadeleyle olacak. İşte 1 Kasım böyle bir kesitin başlangıcıdır. Bu bir yürüyüştür. Uzun yürüyüşün başlangıcıdır 1 Kasım. HDP'nin Türkiyeleştiğini gördüm. HDP Türkiye partisidir, herkesin partisidir" dedi. 

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ise, "2 Kasım'da yapacağımız açık. İzmir'de 4 vekilimizi alacağız, Türkiye'nin her yerinden 90 milletvekilini alıp Ankara'ya gideceğiz. Onlar ne yapacaklarını düşünebilirler. 13 yıldır bu halka ettiklerinin hesabını vermek için mahkeme seçebilirler. Mutlaka gidecek Tayyip Erdoğan, kibriyle, avanesiyle sülalesiyle iktidardan gidecek. Artık 1923'e dönemeyiz, 1921'e dönemeyiz, 1950' ye dönemeyiz. 1980'lere dönemeyiz. Sadece ileri bakabiliriz. İleri baktığımız zaman ortak yaşama, ortak mücadele ve ortak vatan bunu birlikte kurabiliriz" dedi.


FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@