HDP ile ilgili açılan kapatma davasında karar çıktı! 1 ay süre verildi

Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi, HDP kapatma davası ile ilgili reddi hakim talebini reddetti. Verilen kararda ek deliller için partiye 30 gün kadar süre verildi. HDP ile ilgili açılan kapatma davasında karar çıktı! 1 ay süre verildi

HDP ile ilgili açılan kapatma davasında karar çıktı! 1 ay süre verildi

HDP ile ilgili açılan kapatma davasında karar çıktı! 1 ay süre verildi - Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi, HDP kapatma davası ile ilgili reddi hakim talebini reddetti. Verilen kararda ek deliller için partiye 30 gün kadar süre verildi.

 Bu konu ile ilgili savunmasını Nisan ayında veren HDP, Temmuz ayında da ek delilleri Anayasa Mahkemesi'ne sundu. Mahkemeden bazı talepleri olan HDP, delil olarak gösterilen soruşturma ve fezlekelere itiraz eden özellikle Semra Güzel hakkındaki yargılamanın devam ettiğin belirterek davanın reddini talep etmişti.

Bunun dışında yine iki CD içerisinde hem Anayasa Mahkemesi hem de HDP'ye gönderilen 281 kürtçe ses kaydının çözümü için de ek süre resmen istendi. HDP savunmasında mahkeme üyeleri İrfan Fidan'a yönelik reddi hakim taleplerinde bulunmuştu.

Yüksek Mahkeme, partinin reddi hakim talebini reddetti. Ek deliller ile ilgili savunma için partiye ek süre verdi.