Hdp Binasına Türk Bayrağı Astılar

Toma'nın önüne yattılar....

Haberler 08.09.2015, 20:28
Hdp Binasına Türk Bayrağı Astılar
TOMA'NIN ÖNÜNE YATTILAR

HDP Ortaca İlçe Teşkilatı binası önündeki grubun tüm ısrarlara rağmen dağılmaması üzerine polis, olay yerine takviye ekip ve TOMA istedi.

Grup, sokağın girişine yatıp, TOMA'nın girişine engel oldu. Gruptan bazıları da TOMA'ya taş atıp, tekmeledi. Bunun üzerine TOMA geri çekildi. Yaklaşık 5 dakkika sonra Fethiye, Dalaman ve Köyceğiz'den çok sayıda kişi olay yerine gelerek grubun eylemine destek verdi.

BELİNDE İPLE SARKIP, HDP TABELASINI İNDİRMEK İSTEDİ

Grubun içinden bir kişi, binanın çatısından beline bağladığı iple iki kat aşağıda bulunan HDP Ortaca İlçe Teşkilatı binasına inip, tabelasını sökme girişinde bulundu. Ancak, başarılı olamayıp, tekrar çatıya çıktı. Bu sırada aşağıdaki sayıları 350'yi bulan grup, polis barikatını aşıp, tekrar binaya girmek istedi. Bunun üzerine polis, biber gazıyla ve plastik mermi ile müdahalede bulundu. TOMA da su sıkarak grubu dağıttı. Sokak arasına kaçan kalabalığın tekrar parti binası önüne gelmelerine izin verilmedi. Karşıdaki bir binanın çatısına çıkan birkaç kişilik grup ise taş atarak HDP Ortaca İlçe Teşkilatı binasının camlarını kırdı.

Olaylar sırasında göstericiler arasındaki bir kişi, plastik mermi ile gögüsünden, bir polis memuru da atılan taşlarla başından yaralandı. Yaralı gösterici ve polis memuru ambulanslarla Ortaca Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olaylar halen sürerken, 4 kişi gözaltına alındı. Bazı esnaf ise olaylar nedeniyle kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@