Hdp: Akdağ'ın Tehditlerinden Korkmuyoruz

ANKARA(ANKA) - HDP, AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı ve eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın HDP Eş Genel ...

Haberler 08.10.2015, 09:50
Hdp: Akdağ'ın Tehditlerinden Korkmuyoruz

ANKARA(ANKA) - HDP, AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı ve eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağı’ı “Tek kurşunla devrilirsin” diyerek tehdit ettiğini iddia ederek, “AKP zihniyeti, bir kez daha kadınların siyasette yer alması ve her alanda mücadele yürütmesine ilişkin tahammülsüzlüğünü açığa çıkarmıştır. Akdağ’ın tehditlerinden korkmuyoruz” açıklamasında bulundu.

HDP’den yapılan açıklamada, Ak Parti Erzurum Milletvekili Adayı ve eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağı’ı “Tek kurşunla devrilirsin” diyerek tehdit ettiğini iddia edilerek, “AKP zihniyeti, bir kez daha kadınların siyasette yer alması ve her alanda mücadele yürütmesine ilişkin tahammülsüzlüğünü açığa çıkarmıştır. Kamuoyunun da bildiği üzere, 'Tek kurşunla ineceksin' tehdidi, AKP’nin yöneticileri, medyası, kurumları aracılığıyla, Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ’a yönelttiği ilk saldırı değildir. Daha önce de, Yüksekdağ, AKP’nin medya organlarınca 'Susturun bu şirreti' manşetiyle hedef gösterilmişti. Recep Akdağ’ın dün yaptığı açıklamayı tetikçilere verilmiş bir mesaj ve organize bir suç işleme girişimi olarak algılıyor, başta Eş Genel Başkanımız ve HDP’li kadınlara yönelik gelişebilecek her türlü saldırıdan Recep Akdağ ve AKP’nin sorumlu olduğunu kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

-“AKP İKTİDARINDA KADIN CİNAYETLERİ ARTTI”-

“AKP’nin 13 yıllık topyekûn kadın düşmanlığı yürüttüğü iktidarı döneminde, kadın cinayetlerinin hiç olmadığı kadar artması, şüphesiz bir tesadüf değildir” denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“AKP’nin 13 yıllık kadın düşmanlığı politikası sonucu kamuoyunca bilindiği kadarıyla 5 bin 508 kadın öldürüldü. Cins kırımına dönen kadın cinayetleri, kadınlara karşı adı konulmamış bir savaşı göstermektedir, ancak bir savaş ortamında bu kadar kişi öldürülebilirdi. AKP’nin Kürt halkına ve emek-demokrasiden yana olan güçlere yönelik yürüttüğü savaş, kadınlara karşı yürüttüğü bu savaştan ayrı düşünülemez. Kadınlar da, ülkemizde, tıpkı emek, demokrasi ve barıştan yana olan güçler gibi, her gün, yaşamın her alanında nefret söylemine, erkek şiddetine ve dolaylı veya dolaysız olarak cinayet tehditlerine maruz kalmaktadırlar. AKP’nin kirli savaşı kadınların her alanda saldırıya uğramasına zemin oluşturmakta, bu saldırıları nitelik ve nicelik olarak beslemekte ve arttırmaktadır.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@