Hdp Adana Mersin İl Başkanlıklarında Patlama: 6 Yaralı

ADANA/MERSİN (ANKA) - Adana ve Mersin’de HDP il başkanlıklarının da bulunduğu binalarda patlamalar meydana geldi, HDP Seyhan İlçe Eş Başkanı Hüseyin Beyaz’ın da aralarında bulunduğu altı kişinin yaralandığı bildirildi. HDP bu

Haberler 18.05.2015, 12:24
Hdp Adana Mersin İl Başkanlıklarında Patlama: 6 Yaralı

ADANA/MERSİN (ANKA) - Adana ve Mersin’de HDP il başkanlıklarının da bulunduğu binalarda patlamalar meydana geldi, HDP Seyhan İlçe Eş Başkanı Hüseyin Beyaz’ın da aralarında bulunduğu altı kişinin yaralandığı bildirildi. HDP bugün Mersin'de miting düzenleyecek.

Adana’daki patlama HDP il başkanlığının da bulunduğu üç katlı bir binada meydana geldi. Burada yaralananlar arasında seçim çalışması için binada bulunan Adana HDP Seyhan İlçe Eş Başkanı Hüseyin Beyaz’ın da olduğu belirtildi.

Benzer saatte Mersin HDP il başkanlığında da bir patlama oldu. Mersin Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, patlamanın mutfak bölümünde meydana geldiğini açıkladı. HDP yetkilileri ise yaptıkları açıklamada Adana’da bir kargo paketi, Mersin’de ise dün gönderilen çiçekteki ses bombasından kaynaklanan patlamalar sonucunda altı kişinin yaralandığını belirttiler.

Bu arada HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş dün Adana'da seçim mitingi düzenlemişti. HDP bugün de Mersin'de miting düzenlemeyi planlıyor. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@