Hdk: 128. Gününde Kamp Armen'e Yönelen Faşist Saldırıları Kınıyoruz

ANKARA (ANKA) – Halkların Demokratik Kongresi (HDK), 6-7 Eylül 1955 olaylarının 60. yılında, 7 Eyl&uu...

Haberler 10.09.2015, 17:00
Hdk: 128. Gününde Kamp Armen'e Yönelen Faşist Saldırıları Kınıyoruz

ANKARA (ANKA) – Halkların Demokratik Kongresi (HDK), 6-7 Eylül 1955 olaylarının 60. yılında, 7 Eylül gecesi 6 kişilik bir grubun Kamp Armen’e girmeye çalıştığını belirterek, “128. gününde Kamp Armen’e yönelen faşist saldırıları kınıyoruz” açıklamasında bulundu.

HDK’dan yapılan açıklamada, 128. gününe giren Kamp Armen direnişinin, halkların dayanışmasının ve bir arada mücadelesinin tarihi örneklerinden biri olduğu belirtilerek, şöyle denildi:

“128 günde Kamp Armen bahçesinde yeşeren yeni yaşam filizi ve mücadele ruhu kuşkusuz egemenleri rahatsız etmiştir. Kamp ile ilgili verilen iade sözleri tutulmadığı gibi kampa yönelik faşist saldırılar son dönemde yoğunlaşmıştır. Ermeni soykırımının 100. yılı Kamp Armen direnişinin 100. gününde kamp kapısında yoldaşlarımız darp edilmiş sorumlular hala bulunamamıştır. Benzer şekilde 6-7 Eylül 1955 pogromunun 60. yılında 7 Eylül gecesi 6 kişilik faşist bir grup Kamp Armen’e girmeye çalışmış, bu saldırı kampta nöbette olan yoldaşlar tarafından engellenmiştir. Bu saldırı kukusuz ülkenin her bir kösesinde hala sürmekte olan faşist saldırıların bir parçası niteliğindedir. Tüm bu saldırılarda hedeflenen sadece Kamp Armen değil, halkların birlikte barış içinde yaşama pratikleri ve umududur. Halkların Demokratik Kongresi olarak tüm bu saldırıları kınıyor, Kamp Armen direnişinin yanında olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz. Yaşasın halkların kardeşliği!” (ANKA)
(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@