Hazır Olun! Türk Robotlar Geliyor!

-Temesist Raf Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Gül, “Çin, Hindistan, Dubai, Suudi Arabistan’dan yüksek teknoloji mekik robotlarımıza yoğun talep alıyoruz. Giydirme raf sistemlerinde 9 yılda Türkiye’de ve dünyanın birçok ü

Haberler 25.04.2015, 14:49
Hazır Olun! Türk Robotlar Geliyor!

-Temesist Raf Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Gül, “Çin, Hindistan, Dubai, Suudi Arabistan’dan yüksek teknoloji mekik robotlarımıza yoğun talep alıyoruz. Giydirme raf sistemlerinde 9 yılda Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde 137 adet binasız giydirme raf sistemli depo inşa ederek dünya rekoru kırdık” dedi.

ANKARA (ANKA) – “En İyi Raf Sistemleri” kategorisinde “Küresel Kalite Ödülü”nün sahibi Temesist Raf, 9 yılda 137 adet binasız giydirme raf sistemli depo inşa ederek alanında rekor kırdı. Temesist Raf Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Gül, “Çin, Hindistan, Dubai, Suudi Arabistan’dan yüksek teknoloji mekik robotlarımıza yoğun talep alıyoruz. Giydirme raf sistemlerinde 9 yılda Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde 137 adet binasız giydirme raf sistemli depo inşa ederek dünya rekoru kırdık” dedi.

Ar-Ge çalışmaları sonucu bir süre önce ithal ettiği mekik robotu 2014 yılında Bilecik’te üretmeye başlayan depo ve raf sistemleri sektöründe dünyanın önde gelen üreticilerinden Temesist, projesini bir aşama daha ileri götürerek tamamen insansız çalışacak akıllı depoları üretmek için geri sayıma başladı. Bu kapsamda akıllı depo sistemlerinin patentini alan şirket 2016 yılında Almanya’da Cemat Fuarı’nda ürünü sergilemeye hazırlanıyor.

Temesist Raf Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Gül,“Yıllarca Avrupa’dan ithal ettiğimiz mekik robotu 2014 yılında kendi bünyemizde çalışan Türk Mühendislerle ürettik. Aynı yıl robotu daha da geliştirip tamamen insansız çalışan akıllı depolarda kullanılmasını sağlayacak bir projeye başladık. Üniversiteler ve TÜBİTAK’tan destek aldığımız Ar-Ge çalışmalarımız da sona gelindi. Ürünün patentlerini ve CE sertifikaları aldık. Akıllı depo sistemimizi 2016 yılında Almanya’da Cemat Fuarı’nda sergilemeyi hedefliyoruz” dedi.

-137 PROJE İNŞA ETTİ DÜNYA REKORU KIRDI- 

İngiltere, Hırvatistan, Bulgaristan olmak üzere 42 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Temesist Raf Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Gül, “Çin, Hindistan, Dubai, Suudi Arabistan’dan yüksek teknoloji mekik robotlarımıza yoğun talep alıyoruz. Giydirme raf sistemlerinde 9 yılda Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde 137 adet binasız giydirme raf sistemli depo inşa ederek dünya rekoru kırdık. Son olarak Bulgaristan’da Avrupa’nın en büyük deposunu tamamladık. Mekik robotu üreten dünyada 7 üretici var. Yapmış olduğumuz araştırma sonucunda diğer rakiplerimize göre robotlarımız sorusuz bir şekilde çalışıyor. Robotlarımızın -30 derecede bile rahatlıkla çok uzun sürelerde çalışabiliyor” diye konuştu.  

Hedeflerinin dünya depo ve raf sistemlerinde dünya liderliği olduğunu dile getiren İbrahim Gül şöyle devam etti:

“Tüm teknolojik inovasyonları firmamıza kazandırmaya çalışıyoruz. Üniversitelerle, bu alandaki uzmanlarla ve devletimizin desteğiyle Ar-Ge faaliyetlerimize gece gündüz demeden devam ediyoruz. İthalatın önüne geçip teknoloji üretip dünyaya satmak için çabalıyoruz.” (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@