Hazır mısınız ? Pastırma sıcaklarını beklerken, yaz geliyor!

Meteorolojiden alınan son verilere göre Rize il geneli ve Artvin’in kıyı kesimleri ile Trabzon’un doğusunda yerel olarak kuvvetli sağanak yağış tahmin ediliyor. Ancak yağışlı hava kısa süre sonra yerini yeniden güneşli ve sıcak havaya bırakacak.

Gündem 02.10.2020, 08:17
Hazır mısınız ? Pastırma sıcaklarını beklerken, yaz geliyor!

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Sinop ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Rize il geneli ve Artvin’in kıyı kesimleri ile Trabzon’un doğusunda yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklenmektedir.

Sıcaklıkların iç ve doğu kesimlerde biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, zamanla kuzey ve iç kesimlerde yer yer kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güney ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

YAZ SICAKLARI GERİ DÖNÜYOR

Yurdun batısında 2 gündür etkili olan serin ve yağışlı hava yerini aşırı sıcaklara bırakacak. Cumartesi gününden itibaren artan değerler ile İstanbul 32, İzmir, Muğla ve Manisa'da dereceler 35'lere kadar çıkacak. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, ''Yaz bitmiyor, çok uzun yılların en sıcak sonbaharını yaşıyoruz'' dedi.

Hafta sonundan itibaren sıcaklıklar yurt genelinde belirgin oranda artacak.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, beklenen sıcak havaya ilişkin bilgi verdi.

Cezayir ve Libya çölleri üzerinden gelecek sıcak hava dalgası ile 7.sıcak hava dalgasını yaşayacağız. 

Dilek Çalışkan, ''Eylül ayı tamamen sıcak geçti. 2 gün bir serinlik yaşadık. Ancak yaz bitmiyor'' diyerek sıcaklıkların hafta sonundan itibaren yeniden yükseleceğine işaret etti. 

Çok uzun yılların en sıcak sonbaharı olduğu da belirten Çalışkan, ''Sıcaklık artışı yurt genelinde olacak ancak bundan en çok Marmara ve Ege Bölgesi etkilecek'' dedi. 

EKİM'DE TEMMUZ DEĞERLERİ

Sıcaklıklardaki belirgin artışlarla hafta başından perşembe gününe kadar sıcaklıkların çok yüksek olduğunu söyleyen Çalışkan, ''Bu sıcaklıklar temmuz değerlerinde. İstanbul 32 Ege'de dereceler 35'lere kadar çıkacak'' bilgisini verdi. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@