Hayvanseverleri ayağa kaldıran Konya'da yaşanan vahşette yeni bir gelişme yaşandı! Belediyeden yeni açıklama

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan akıl almaz olay sonrasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Hayvanseverleri ayağa kaldıran Konya'da yaşanan vahşette yeni bir gelişme yaşandı!

Hayvanseverleri ayağa kaldıran Konya'da yaşanan vahşette yeni bir gelişme yaşandı! Belediyeden yeni açıklama: Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışan bir görevlinin köpeği kürekle vurarak öldürmesi üzerine hayvanseverler büyük tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan "Hepimizi derinden üzen hadiseyi şiddetle kınıyor ve cezasız kalmayacağına inanıyorum" diyerek yaşanan akıl almaz olaya tepki gösterdi.

Yaşanan bu olaydan sonra Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalara göre olay hakkında soruşturma başlatıldı. Söz konusu soruşturma kapsamında 2 kişi gözaltına alındı. Ayrıca Hayvan Sağlığı Şube Müdürü N. D. ile veteriner hekimin açığa alındığı öğrenildi. Görevli tarafından köpeğin kafasına kürekli vurulurken orada bulunan işçilerin ise iş sözleşmelerini feshedildiği açıklandı. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bundan yaklaşık 10 gün önce yaşanan bu vahşetin sosyal medyaya düşmesi tüm hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Olay sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında göz altına alınan 2 şüpheli M. B. ve S. Ç. ‘Hayvanları Koruma Kanununa muhalefet’ suçundan dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

MAHKEMEDE AVUKATLAR SAVUNMAK İSTEMEDİ

Hayvanseverleri ayağa kaldıran Konya'da yaşanan vahşette yeni bir gelişme yaşandı! Belediyeden yeni açıklama

Fotoğrafta görülen iki kişiden biri kürekle köpeğin kafasına darbe üstüne darbe vururken diğeri ise köpeği yerde sürükleyerek çekiyor. Bu iki şahsın mahkemeleri görülürken avukatların onları savunmak istemediği iddia edildi. 

EMİNE ERDOĞAN'DAN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan yaşanan bu vahşet ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Paylaşımda "İnsanı insan yapan vicdanı ve merhametidir. Aynı dünyayı paylaştığımız canlıları korumakla mükellefiz. Şiddetin ne dinimizde yeri vardır ne de fıtratımızda. Konya'daki hepimizi derinden üzen hadiseyi şiddetle kınıyor ve cezasız kalmayacağına inanıyorum" ifadelerini kullanarak tepkisini gösterdi.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YENİ AÇIKLAMA

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada "Belediyemize ait Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan olay, duyulduğu ilk andan itibaren gece tüm yönleriyle incelenmiş, sabahın erken saatlerinde ilgililer ivedilikle açığa alınmış, sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelileri gözaltına almıştır. Olay, tüm yönleriyle hassasiyetiyle takip edilmektedir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

 

SONRAKİ HABER