Hayat TV'den Sabah'a yanıt: Bizi işçilere sorun

Ankara’daki bombalı saldırı sonrası isyan eden yurttaşın görüntülerini yayınlayan Hayat TV’yi, kurmaca haber yapmakla suçlayan Sabah gazetesine yanıt geldi.

Haberler 16.03.2016, 23:13
Hayat TV'den Sabah'a yanıt: Bizi işçilere sorun

Hayat TV, “3G ile canlı yayın yapıyorduk. Kurmaca olması imkansız. ‘Kabataş yalanı’ başta olmak üzere yaptığı haberlerle ‘gazeteciliği’ tescillenmiş bir gazetenin bu konuda iddialı olması da normal” dendi.

Ankara’da 35 sivilin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından yakını Destina Peri Parlak’ı kaybeden bir yurttaş, hastane önünde Hayat TV canlı yayınında isyan etmiş, “Yerin dibine batsın iktidarınız” demişti.

Havuz medyası olarak bilinen grubun amiral gemisi Sabah gazetesiyse isyan eden yurttaşı provokatör ilan etmiş, Hayat TV’yi de ‘adı sanı bilinmeyen bir TV kanalı’ diye nitelemişti.

Hayat TV, sabah gazetesinin iddialarına, “Adı sanı belli olan Sabah gazetesine yanıtımızdır…” başlıklı yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

 

Açıklamada şöyle dendi: “Yayınımız, katliamın hemen ardından 3G ile olay yeri ve hastanenin önünden yapılmıştır. Böyle bir yayının, hastane önüne insanları toparlayarak ‘uydurma’ yapılması mümkün değildir. Ancak ‘Kabataş yalanı’ başta olmak üzere yaptığı haberlerle ‘gazeteciliği’ tescillenmiş bir gazetenin bu konuda iddialı olması da normal. Bu, sizinki gibi photoshoplu, çarpıtma ve yalana dayalı bir ‘haber’ değil, üzerinde oynama yapılması mümkün olmayan anlık canlı yayın görüntüleridir.”

sabah-002.jpg

‘Bizi işçilere sorun’

Ekonomik olanaklarının arsaların parsellenmesinden, rüşvetten ya da ‘havuz’dan gelmediğini hatırlatan Hayat TV şöyle devam etti: “Bunun teknik sıkıntılarını da yaşıyoruz. Ancak adımızı; işten atılan, hakkını arayan, düşük ücret ve sömürüye maruz kalan işçilere, Gezi’de kentine ve ülkesine sahip çıkanlara, ısrarla barış ve demokrasi talep edenlere, son olarak da ek zam için mücadele eden metal işçilerine sorabilirsiniz. Bunlar sizin ve sizin gibilerin görmediği, asla görmeyeceği kesimler ki Hayat Televizyonu’nun varlık sebebi budur. Ayrıca, adımızın rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlıkla anılmasından çok daha onurludur!”

abcgazetesi.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@