Havalimanında Adil Öksüz'ü karşıladığı ileri sürülen Ali Kaya serbest

FETHULLAHÇI Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin en önemli isimlerinden olan ve halen firarda bulunan 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ü havalimanında karşıladığı gerekçesiyle...

Haberler 31.08.2016, 12:52
Havalimanında Adil Öksüz'ü karşıladığı ileri sürülen Ali Kaya serbest
FETHULLAHÇI Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin en önemli isimlerinden olan ve halen firarda bulunan 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ü havalimanında karşıladığı gerekçesiyle İzmir'de polis tarafından gözaltına alınan Ali Kaya, o dönemde yurt dışında bulunduğunu gösteren belgeler sununca serbest bırakıldı.
FETÖ/PDY üyesi askerlerin darbe girişiminin hazırlayıcılarından olduğu belirtilen ve bu teşebbüsü Akıncı Üssü'nden yönettiği ileri sürülen Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz, gözaltına alındıktan sonra mahkemece serbest bırakıldı. Ankara'dan İstanbul'daki Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelip otomobilini alan Adil Öksüz'ü, bu sırada karşılayan ve cep telefonuyla konuşmasını sağlayan bir kişi kameralara yansıdı. Ardından bu kişinin Ali Kaya olduğu açıklanıp, aranmaya başlandı. Ali Kaya hakkında o dönemde basında haberler de yer aldı.
EŞİYLE GELDİĞİ İZMİR'DE YAKALANDI
Aranan Ali Kaya'nın hakkında çıkan bu haberlerdeki fotoğraflarını gören vatandaşlar, onun sık sık kullandığı İzmir'in Buca ilçesindeki evin adres bilgisini polise verdi. Bu gelişme üzerine polis, önlem aldığı evden çıktığı sırada Ali Kaya'yı yakaladı. Gözaltına alınan Ali Kaya, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Burada hakkında yapılan suçlamaları kabul etmeyen Ali Kaya, görüntülerde olduğu söylenen tarihte, yurt dışında bulunduğunu gösteren belgeler ibraz etti. Bu gelişme üzerine savcılık Ali Kaya'nın serbest bırakılmasına karar verdi.
Ali Kaya'nın bir süre önce Alman vatandaşlığını tercih ettiği ve Türk vatandaşlığından çıkarıldığı öğrenildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@