Hava Trafiğine Şiddetli Yağış Engeli

İSTANBUL'da akşam saatlerine doğru etkili olan şiddetli yağış ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü (CB) bulutları hava trafiğini olumsuz etkiledi. Uçaklar havada tur atarken, Atatürk Havalimanı'na kısa süreliğine inişler yapılamadı.

Haberler 28.09.2015, 22:58
Hava Trafiğine Şiddetli Yağış Engeli
(DHA) - İSTANBUL'da akşam saatlerine doğru etkili olan şiddetli yağış ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü (CB) bulutları hava trafiğini olumsuz etkiledi. Uçaklar havada tur atarken, Atatürk Havalimanı'na kısa süreliğine inişler yapılamadı.


CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan, kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı. Ayrıca, şiddetli yağış ve CB bulutları nedeniyle uçuşlarda gecikmeler oldu.


İNİŞLER KISA SÜRELİĞİNE DURDU


Şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı'na inişler kısa süreliğine dururken, Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçen pilotlara da CB bulutları ve kuvvetli yağış nedeniyle yaklaşma yapılamadığı bilgisi iletildi.


Havada tur atmak zorunda kalan uçaklar başka havalimanlarına yönlendirilirken, yağmurun şiddetinin azalmasının ardından uçuşlar normale dönmeye başladı.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@