Hava Sıcaklığında Önemli Bir Değişiklik Beklenmiyor

ANKARA(ANKA) -Yurt genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın, genellikle batı ve güneybatı, zamanla Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği

Haberler 02.05.2015, 11:25
Hava Sıcaklığında Önemli Bir Değişiklik Beklenmiyor

ANKARA(ANKA) -Yurt genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın, genellikle batı ve güneybatı, zamanla Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Ankara ve İstanbul'da gece bahar sağanakları olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç ve doğu kesimler ile zamanla batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Trabzon ve Rize ile gece saatlerinde Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Kastamonu ve Burdur çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın, genellikle batı ve güneybatı, zamanla Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

-BÖLGELERİMİZDE HAVA-

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli ile gece kuzey ve doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusu ile Tekirdağ çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde iç kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, doğusu ile gece saatlerinde Burdur çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, doğusu ile gece saatlerinde kuzeybatısı yer yer çok bulutlu, doğusu ile gece saatlerinde kuzeybatısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde batısı ile Kastamonu çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI-

BURSA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu gece saatlerinde yerel sağanak yağışlı.(25)

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu gece saatlerinde yerel sağanak yağışlı.(19)

İZMİR: Az bulutlu, zamanla parçalı iç kesimleri çok bulutlu.(25)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)

ANTALYA: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.(24)

MERSİN: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(23)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde hafif sağanak yağışlı.(22)

KONYA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu.(23)

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)

KARS: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(16)

MALATYA: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)

DİYARBAKIR: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)

GAZİANTEP: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)

ŞANLIURFA: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(29)(ANKA)

(HSN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@