Hatay Valiliği: Cilvegözü'nde 1 Asker Şehit

Hatay Valiliği, Cilvegözü Piyade Hudut Karakolu’nda görevli Piyade Er Gökhan Çakır’ın Suriye tarafından açılan ateşle şehit olduğunu açıkladı.

Haberler 10.09.2015, 11:21
Hatay Valiliği: Cilvegözü'nde 1 Asker Şehit

ANKARA (ANKA) – Hatay Valiliği, Cilvegözü Piyade Hudut Karakolu’nda görevli Piyade Er Gökhan Çakır’ın Suriye tarafından açılan ateşle şehit olduğunu açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, bugün saat 2.00 sıralarında Hatay 2. Piyade Hudut Alay Komutanlığı’na bağlı Cilvegözü Piyade Hudut Karakolu’nda görevli personelin bulunduğu nöbet mevziisinden, Suriye tarafında bir görüntü alındığının karakola bildirildiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Bölgeye intikal eden karakol komutanı yanındaki görevli personele mevzi aldırarak bir er ile beraber bölgeyi taramak üzere devriye görevi icra ederken, bir el silah sesi duyulmuş ve 1994 doğumlu Piyade Er Gökhan Çakır yaralanmıştır. Ateş edilen bölgeye angajman kuralları çerçevesinde misli ile karşılık verilmiş, olay yerine çağırılan ambulans ile yaralı Gökhan Çakır Antakya Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Piyade Er Gökhan Çakır, kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.” (ANKA)
(AYÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@