Hani Her yerde çekiyordu Bu ne?

TOKAT'ta merkeze bağlı Bakışlı Köyü sakinleri yakında baz istasyonu olmaması nedeniyle cep telefonuyla konuşabilmek için caminin minaresine çıkmak zorunda kalmaktan yakındı.

Haberler 08.12.2015, 13:41
Hani Her yerde çekiyordu Bu ne?

(DHA) - TOKAT'ta merkeze bağlı Bakışlı Köyü sakinleri yakında baz istasyonu olmaması nedeniyle cep telefonuyla konuşabilmek için caminin minaresine çıkmak zorunda kalmaktan yakındı.

Tokat'a 5 kilometre uzaklıkta bulunan 150 haneli Bakışlı Köyü'nde oturanlar cep telefonu ile görüşebilme konusunda sıkıntı yaşıyor. Köye GSM operatörlerinden birisine ait zayıf sinyal ulaşması nedeniyle köylüler daha önce köy yamacındaki yüksek tepelere çıkarak cep telefonu ile konuşurken havanın soğumasıyla birlikte görüşme yapmak için cami minaresine çıkmaya başladı. 

BAZ İSTASYONU İSTİYORLAR


Köy muhtarı Mustafa Çarklı, kent merkezine yakın olmalarına karşın uzun yıllardır köyde iletişim sorunu yaşadıklarını belirterek, şöyle yakındı:

"Köyümüz 150 hane. Herhalde enaz 500 tane cep telefonu var. Ama köylüler bunu kullanamıyor. Köylüler görüşebilmek için daha önce tepeye çıkıyordu. Şimdi minare yapılınca buraya çıkmaya başladılar. Son teknolojide yaşıyoruz ama telefonlar çekmiyor. Bu konuda girişimlerimiz çok oldu. Ama hiç kimse ilgilenmedi. Biz verici dikilmesini ve vatandaşımızın faydalanmasını istiyoruz."

Köy sakinlerinden 55 yaşındaki Halil İbrahim Göktaş, İstanbul'dan köyüne izinli olarak geldiğini kaydederek, "Caminin inşaatında çalışarak senelik iznimi burada kullanıyorum. Ama bu sefer telefon sıkıntısı var. Telefon görüşmesi yapamıyoruz. Usta veya dışarıdan mal aldığımız kişiler ile görüşemiyoruz. Çocuklar ile irtibat sağlayamıyoruz. Önce bir GSM operatörünün hatı ile görüşülebildiğini söylediler. Ona geçtik ama o da çekmemeye başladı. Baya bir sıkıntı var. Daha önce tepeye çıkıyorduk ama şimdi minareye çıkıyoruz."

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@