Hani dağ fare doğurdu derler ya işte öyle

Yaz saati uygulaması işkencesinden kurtulmak isteyen vatandaşların şikayetleri de çare etmemiş önce MEB sonra da şimdi bu işin fikir sahiplerinden öneri geldi. Tabir uygunsa dağ fare doğurdu..

Haberler 16.12.2016, 18:23
Hani dağ fare doğurdu derler ya işte öyle

Sol'da yer alan habere göre; Yurttaşların hava karanlıkken işe ve okula gitmesi tepki çekmeye devam ederken, bakanlık yaz saati uygulamasına devam edileceğini açıklamıştı. Yaz saatinin sabitlenmesi projesinin sahibi olan İTÜ’lü akademisyenler, şikâyetlere çözüm önerdiler: “Sorun okulların erken başlaması. Aralık ile ocak ayları arasında batı bölgelerinde okullar yarım saat geç başlatılabilir”.

Yoğun şikâyetlere neden olan yaz saati uygulamasının proje fikri, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) akademisyenlerine ait.

Enerji Bakanlığı’nın yaz saati uygulamasını sabitlerken esas aldığı ‘Yaz Saati Uygulaması Güneş Işınımı, Güneşlenme Süresi ve Elektrik Tüketim Verilerine Bağlı Olarak Analizi ve Modellemesi’ adlı projenin sahibi akademisyenler, uygulamadaki sorunun aşılması için okulların geç başlaması gerektiğini söylüyor. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, projeyi yöneten İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Duran Şahin, şikâyetlere ilişkin, “Aralık ile ocak ayları arasında, batı bölgelerinde, ihtiyaç duyulan illerde, çocukların eğitimi sömestr tatiline kadar yarım saat geç başlatılabilir” diyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@